Gdzie Rzym, a gdzie Krym - Edgard

Od dłuższego czasu przyglądałam się serii Kieszonkowiec Wydawnictwa Edgard. Szczególnie ciekawiła mnie gra karciana „Gdzie Rzym, a gdzie Krym”. Sporo o niej już czytałam, a że lubimy podróże palcem po mapie postanowiłam osobiście sprawdzić co to za gra.



W jednym niewielkim pudełeczku znajdziemy talię kart w którą zagramy w 4 gry – Memory, Karuzelę, Klapek i Szachraj. Nie są to skomplikowane gry, zasady wszystkich są bardzo proste, a zabawa super. My uwielbiamy grę KLAPEK, która polega na szukaniu pary. Karty rozdajemy między sobą i trzymamy je rewersem do góry. Na trzy cztery odkrywamy kartę na stół. Zadaniem graczy jest jak najszybciej klepnąć w stół jeśli wśród kart dostrzegli parę. W kolejnych rozgrywkach kart na stole jest coraz więcej i można więcej par zbierać. Super gra na refleks.






Nie jest to zwykła talia kart. Są to karty z państwami i stolicami europejskimi. Wszystko jest bardzo sprytnie pomyślane. Jedna karta pokazuje państwo z charakterystycznym elementem, który dla ułatwienia jest podpisany oraz małą mapą państwa na górze karty. Druga karta do pary to stolica na podobnej zasadzie – mamy tu podpisany charakterystyczny element oraz tym razem w dole strony na mapie zaznaczone miasto. Wszystkie karty dotyczą państw i stolic w Europie. Zabawa kartami doskonali wiedzę o państwach i miastach Europy. To także doskonały sposób na zapamiętanie gdzie znajdują się i jak wyglądają europejskie zabytki. Wszystko kolorowe z pięknymi ilustracjami, które wykonała Anna Kleszczewska.






Gra skierowana jest do dzieci w wieku 7+. Liczba graczy to 2-8 osób, a szacowany czas rozgrywki to 10-20 minut. Producent poleca 4 warianty, jednak można spokojnie tworzyć swoje wersje. Dla nas karty będą doskonałym narzędziem w zabawie na mapie Europy.

W pudełku znajdziemy również instrukcję jak można grać w karty na 4 sposoby. Instrukcja jest pisana jasno i konkretnie.

Ciekawa alternatywa dla tabletu. Poręczne opakowanie pozwala na zabranie kart na wycieczkę, do plecaka, torebki, do samochodu. Dobry sposób na doskonalenie swojej geograficznej wiedzy. Nauka przez zabawę...czyli fajny produkt, który polecamy:)



                                                                     EDGARD jezykiobce.pl



Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)