Liczne Pszczoły - Zielona SowaUwielbiamy gry Wydawnictwa Zielona Sowa. Nie tylko zapewniają świetną rozrywkę, ale mają też elementy edukacyjne, a jak wiadomo nie od dziś nauka przez zabawę przynosi najwięcej korzyści. Dziś mamy dla Was propozycję zabawy z liczeniem w tle czyli „LICZNE PSZCZOŁY” idealne na zimowe wieczory!
W pudełku znajdziemy:

  • Dwustronną planszę,
  • 80 żetonów pszczół,
  • 20 żetonów ze słoikami miodu,
  • 20 żetonów ze znakami działań,
  • 21 kart z cyframi 0-20,
  • 4 pionki,
  • Kostkę,
  • 4 kary spiżarni do zbierania punktów,
  •  Instrukcję.
Mamy tu dwa warianty gry, które są zależne od stopnia trudności i umiejętności gracza. Zależnie od wariantu wybieramy nasza planszę. Celem gry niezależnie od wariantu jest układanie pszczół na konkretnych polach dodając i odejmując wylosowane karty tak, aby układ był jak najbardziej korzystny i zgodny z kształtem założonym na początku gry. Wówczas otrzymujemy baryłkę miodu. Wygrywa osoba, która szybciej uzbiera odpowiednią ilość baryłek.
Wariant dla początkujących czyli W MAŁYM ULU bazuje na działaniach na cyfrach od 0-10. Jest on też idealny do zrozumienia zasad gry i do pierwszych rozgrywek. Do gry wykorzystujemy planszę z niebieskimi polami, żółte karty z cyframi 0-10, karty spiżarni (w ilości graczy), żetony pszczół w kolorze gracza (każdy ma mieć 20), żetony działania (każdy po 5),  baryłki z miodem, kostkę oraz pionki. Gracz wybiera sobie kolor pionka i zgodnie z tym kolorem otrzymuje pszczoły, żetony działania, kartę do zbierania baryłek oraz ma przypisany kolor baryłki. Baryłki oraz karty z cyframi układamy obok planszy. Na początku gry wspólnie wybieramy sobie układ jaki mamy ułożyć z naszych pszczół. Każdy układ ma przypisaną ilość baryłek do zdobycia. Pionki ustawiamy na polu start. 
Poruszamy się zgodnie z ilością wyrzuconych oczek. Jeśli staniemy na pustym polu nic się nie dzieje. Pole z dwiema pszczołami oznacza losowanie 2 kart i układanie z nich działania. Wynik nie może być niższy niż 0, ani wyższy niż 10. Na wyniku na planszy układamy swoją pszczołę. Jeśli staniemy na 3 pszczołach losujemy 3 karty z których robimy na tej samej zasadzie działanie. Ważne, aby tak tworzyć działania, aby powstał nam jak najszybciej oczekiwany wzór z pszczół. Po tym jak nam się to uda otrzymujemy baryłkę, a pszczoły z wzoru zabieramy z planszy.

Oprócz wymienionych pól mamy pola specjalne „-1” oznacza zdjęcie jednej wybranej pszczoły z planszy. Pole z dwiema strzałkami pozwala na zamianę jednej pszczoły miejscami, albo zdjęcie pszczoły przeciwnika i położenie w dowolnym miejscu swojej. Pole z gwiazdką oznacza, że kładziemy pszczołę gdzie tylko chcemy. Na polu z wykrzyknikiem tracimy kolejkę, a pole „+1” oznacza dodatkowy rzut kostką. Wykorzystane karty z cyframi wracają do talii, która każdorazowo należy potasować. Zasady niezwykle proste, rozgrywka bardzo pasjonująca i emocjonująca.
Wariant zaawansowany czyli W DUŻYM ULU bazuje na cyfrach 0 – 20. Korzystamy tu z planszy z zielonymi polami. Potrzebujemy po 14 pszczół dla graczy i pomarańczowe karty z cyframi. Poza tym zasady są takie same jak W małym ulu.Bardzo dobra jakość wykonania. Świetny pomysł. Piękne kolory i sympatyczne pszczółki na żetonach dodają atrakcyjności grze i zadaniom matematycznym. Taka matematyka nawet dla opornych jest świetną zabawą i super przygodą! Gra skierowana jest do dzieci 6+. Liczba graczy to 2-4 osób, a szacowany czas rozgrywki to 20-40 minut.Gorąco polecam, świetna gra, produkt polski. Nauka przez zabawę, ćwiczenie dodawania i odejmowania, a przy okazji i logicznego myślenia. Super trening spostrzegawczości, kreatywności i pomysłowości! Świetny pomysł na prezent!

 


Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)