Zmysłowe Piątki - Słuch

Dziś w ramach Projektu Zmysłowe Piątki prezentujemy Słuch


Zmysł słuchu umożliwia odbieranie fal dźwiękowych, dzięki czemu słyszymy. Narządem słuchu są uszy, a receptor dźwiękowy -  narząd Cortiego znajduje się w uchu wewnętrznym w przewodzie środkowym ślimaka.


W ramach tego zmysłu stworzyliśmy 4 "grzechotki". Tylko 4 bo więcej opakowań po jajkach niespodziankach nie mieliśmy...ale zabawa nam się tak spodobała że z pewnością powstanie ich więcej! 

Zawartość naszych grzechotek to:
  • makaron gwiazdki
  • grysik
  • cukierek
  • plastikowa kulka
Każda grzechotka daje całkiem inny dźwięk, ciekawy daje ta z  plastikową kulką (taka malutka po zabawce z automatów). Karolowi z kolei dźwięk grysiku najbardziej przypadł do gustu:)

Najpierw Karol posłuchał każdej grzechotki jaki wydaje dźwięk i zobaczył co w niej jest, kilka razy każdą aby dźwięk się utrwalił. Potem losował sobie grzechotkę i jego zadaniem było odgadnięcie co jest w środku tylko i wyłącznie po dźwięku.


i...powiem Wam ze kolejny raz w prostocie siła, zabawa tak mu się spodobała ze w planach kolejne grzechotki...Przyznam ze sama świetnie się bawiłam, ubolewam tylko ze tak mało opakowań udało nam się nazbierać...ale wszystko przed nami:)