Dziecko na Warsztat III - ZABAWY TERENOWE / PODWÓRKOWE

TEMAT:  Zabawy terenowe / podwórkowe

Warsztat dla 2 dzieci: 6 i 2 lata.

Pogoda zrobiła się idealna na spacery i zabawy na świeżym powietrzu. My kiedy tylko się da korzystamy z tego. Co robimy? Taki mały skrót ze zdjęciami:

Chodzimy nad rzekę, tu obowiązkowo rzucamy kamieniami do wody. Robimy zawody kto dalej dorzuci;) Jak tylko będzie cieplej i będzie można taplać się w wodzie zaczniemy budować tamy, baseny i różne budowle z kamieni. 


Jeśli nas czytacie wiecie że kochamy góry. W górach na szlaku jest super. Bawimy się w zagadki, opowiadamy, szukamy zwierzątek, ciekawych roślin, tworzymy historyjki. 


Chodzimy na place zabaw, mamy ich na osiedlu kilka...


 


Ostatnio chłopcy urządzili sobie zawody na jeździkach. Karol niemal kolanami o brodę uderzał ale jeździł;) PS. Kiedy on tak urósł?


No właśnie jeździki, rowery i wszelkie inne dwu i czterokołowe pojazdy...to też świetna zabawa:


'Kosimy" trawnik,. chodnik... kosiarka to tegoroczne odkrycie Franka!


Lepienie z plasteliny...w zeszłym roku niemal codziennie tak się bawiliśmy na polu jak tylko Franek spał. Karol nie lubił plasteliny...ale jak odkrył to powstało sporo fajnych figurek:)


Malowanie farbami...pogoda była i szkoda było siedzieć w domu, ale był plan żeby coś potworzyć...wyszliśmy na pole. Wszystko było super do momentu, aż chłopcy nie zorientowali się ze lepszą zabawą niż malowanie na długaśnej kartce jest mycie pędzli i wszystkiego co było pod ręką w wielkiej doniczce! 


Malowanie kredą i gra w kółko i krzyżyk


Gra w klasy (Karol bardzo lubi), Franek nie rozumie ale skacze z nami;)

 

Zawody kto nazbiera więcej płatków z kwiatów magnolii (tych które opadły)...,


Łapanie baniek...mamy żabkę która sama robi bańki, oj była radość:)
Zobaczcie co stworzyły inne mamy blogowe:

Słowo mamy ED Montessori Karolowa mama Kreo Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy się my 3 Biesy dwa Duśkowy świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co i robi robcio Jej cały świat Cały świat Karli Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrema Laurowy zawrót głowy Kreatywnie w domu Gagatki trzy Guguiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana blog On ona i dzieciaki Nasza przygoda diy My home and heart Mama Aga Konfabula Uszywki Zuzinkowej Mamy Mama na pełen etat Schwytane chwile Pomysłowe smyki Z motylem na dłoni Zabawy z Archimedesem Zakrecony belfer Pomieszane z poplątanym Nasze rodzinne podróże Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Nasza szkoła domowa FB Dziecko na warsztat

a 30 maja zapraszamy na warsztat dotyczący zwierząt roślin...<3 div="">