Aleksander, MĄDRA SOWA - Sylaby do Zabawy

Lubimy gry z serii Mądra Sowa. Zresztą w ogóle lubimy gry Aleksandra. Dziś chcemy Wam pokazać grę logopedyczną Sylaby do Zabawy, która jest doskonała do nauki czytania i pisania. 


Gra składa się z:

  • 55 kart z biedronką
  • 55 kart z ilustracjami
  • planszy
  • 5 pionków
  • kostki
  • instrukcji.


Gra posiada 4 warianty, dwa z samymi kartami i dwa z kartami i planszą. Naszym ulubionym wariantem jest ten z kartami i planszą. Rozkładamy osobo karty z biedronkami i obrazkami literkami do góry. Plansza ma pola z literką O oraz literką B. W zależności na które pole staniemy taką kartę losujemy. Jeśli staniemy na polu zielonym możemy wybrać sobie z której kupki będziemy losować. Karty odkładamy. W momencie kiedy mamy ilość kropek na biedronce zgodną z ilością sylab na obrazku zgłaszamy się i wymawiamy sylaby na obrazku. Jeśli się zgadza odkładamy na osobną kupkę. Jeśli się pomylimy, karty z powrotem wracają do nas. Po planszy poruszamy się wiele razy, gra kończy się gdy zabraknie nam kart. Wygrywa ten gracz który będzie miał mniej kart. 
W drugim wariancie z kartami i planszą na początku ustalamy ilość kart które trzeba połączyć w pary i wygrywa ta osoba której pierwszej się to uda.

Karol bardzo chętnie gra w tę grę, nawet nie zdając sobie sprawy że przy okazji świetnej zabawy uczy się. Czasami wieczorami gramy po kilka razy. W zimie był czas, że Karol widząc obrazek pamiętał już ile sylab. Wtedy na jakiś czas odłożyliśmy grę na półkę. Teraz znów do niej wróciliśmy i Karol liczy sylaby...poza grą robi to niechętnie dlatego dla mnie jest t genialne narzędzie do pracy w tym temacie. 

Gra skierowana jest do logopedów, pedagogów, terapeutów oraz do rodziców. Polecam gorąco. W przystępnej cenie można mieć dobre narzędzie do pracy:) 

Grę można kupić TU

Post bierze udział w projekcie Grajmy!