ATLAS - Wydawnctwo Olesiejuk

Atlasów i map mamy sporo i ciągle jest niedosyt. Niedawno podczas zabawy w projekcie Nasza Polska, okazało się, że jednak brakuje nam takiego "dorosłego" atlasu - ale jeszcze skierowanego dla dziecka. Kolejny raz niezawodne naszym zdaniem Wydawnictwo Olesiejuk przychodzi z pomocą...i ma w swojej ofercie: ATLAS ŚWIATA DLA DZIECI.


Atlas jest formatu A4 w miękkiej okładce. Kartki są z papieru kredowego. Zawiera bardzo dużo informacji, a jednocześnie jest czytelny. Mamy podpisane krainy geograficzne miasta, rzeki, morza, jeziora, państwa, stolice i ważniejsze miasta.
Na wstępie mamy instrukcję jak posługiwać się atlasem. Po niej znajdziemy informacje o planecie Ziemi, o formowaniu się lądów, o klimacie i o ludności. Następnie możemy przejść do mapy fizycznej świata i mapy politycznej świata. Na kolejnych stronach mamy Antarktydę i Arktykę. Kolejne kontynenty są już rozbite na regiony. Każdy kontynent rozpoczyna się od mapy całego obszaru i faktów o krajach regionu. Następnie przechodzimy już do szczegółowych map. Dzięki czemu mamy wszystko bardzo czytelnie i przystępnie przedstawione. Każdy obszar jest dokładnie opisany. Mamy krótką informacje o terenie, lokalizator na mapie świata, zbiory faktów, kolorowe fotografie, ciekawe dane i szczegółowe nazwy geograficzne. Znajdują się tu wyjaśnienia pojęć, rekordy, fakty i liczby, ciekawostki, pogodowe ekstrema, rekordy świata, odległości. Przedstawiona jest tu także skala mapy w kilometrach oraz siatka współrzędnych. Wszystko jest bardzo dobrze przemyślane, a całość stanowi świetną pomoc w nauce geografii. Na końcu znajduje się spis państw świata i skorowidz. 

Czy wiecie, że Kanadyjczycy w ciągu minuty zjadają 25 litrów syropu klonowego, a Kanada jest drugim co do wielkości państwem na świecie? Dla mnie sporym zaskoczeniem była informacja, że od lat 60 ubiegłego wieku Morze Aralskie zmniejszyło się o blisko 90%! Wiecie gdzie są największe wydmy na świecie? My już wiemy - na Pustynie Algierskiej, która wchodzi w skład Sahary.Ciekawa lekcja geografii, sporo faktów, ciekawostek i niekończące się prośby "jeszcze jedną stronę, jeszcze to przeczytajmy". Atlas skradł serce Karola i z pewnością często będziemy z niego korzystać. W zasadzie codziennie coś nowego w atlasie odkrywa, czegoś nowego się uczy. Na atlasie nie ma wieku rekomendowanego, ale myślę, że jest to odpowiedni produkt dopiero dla 6 latka. Młodsze dzieci mogą być nie zainteresowane taką formą map. 

Dlaczego ten atlas jest wyjątkowy? Oprócz map zawiera także ciekawostki, dane...czyli coś co może zachęcić dziecko do pracy na nim. Z pewnością jest to dobry wybór skierowany do rodziców szukających pierwszego "dorosłego" atlasu dla dziecka.


Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.