Poznaję zwierzęta - Zielona Sowa

Wszystko co dotyczy zwierząt cieszy się wielkim zainteresowaniem Karola. Tak też jest z zestawem"Poznaję zwierzęta" Wydawnictwa Zielona Sowa


Zestaw składa się z:
  • planszy do gry edukacyjnej "Wycieczka do ZOO",
  • kartami z pytaniami Wróbelka Felka - 50 szt,
  • 5 pionków,
  • kostki,
  • książki z zadaniami aktywnościowymi "Poznaję zwierzęta",
  • pudełka. 
Książka "Poznaję zwierzęta" zawiera przeróżne pytania, zadania, zagadki związane ze zwierzętami. Kolorowe obrazki zachęcają do wykonywania poleceń, wyjaśnienia na stronie uczą, a całość sprawia, że dziecko jest chętne do pracy. Uczymy się tu liczyć, czytać, pisać, mamy zadania w których konieczne jest logiczne myślenie. 


Gra "Wycieczka do ZOO" przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4+. Myślę jednak, że młodsze dzieci też będą się dobrze bawić przy grze. Zwłaszcza, że w zasadach gry jest zapis, iż w razie trudności pozostali gracze pomagają w odpowiedziach. Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy. Czas rozgrywki szacowany jest na 20-40 minut. Początkowo myślałam, że Karol jest za duży na tę grę, jednak w trakcie grania widząc jego frajdę i skupienie wiem, że jest to gra nawet dla osób mających bardzo dużą wiedzę o zwierzętach:) 

Gra jest solidnie wykonana (zresztą jak wszystkie gry Wydawnictwa Zielona Sowa). Plansza jest sztywna, wykonana z najwyższą jakością. Po rozłożeniu nie zagina się, nie zwija, staje się prosta dzięki czemu żaden pionek z niej nie spada. Karty do gry zawierają różnorodne pytania m.in. mamy wymienić zwierzęta na poszczególne litery, mamy pytania o tropy zwierząt, mamy pytania o nazwę zwierzęcia. W tym miejscu muszę napisać opinię Karola lat 6, który prosił aby koniecznie ją zamieścić w "internecie": "karty mają piękne obrazki zwierząt, zwłaszcza żabka jest urocza":)

Zasady są proste. Grę rozpoczyna osoba która ostatnio była w ZOO, jeśli wszyscy byli razem to zaczyna najmłodszy gracz. Rzucamy kostką i przesuwamy się o ilość wyrzuconych oczek . Na każdym pustym polu losujemy kartę z pytaniem. Jeśli nie znamy odpowiedzi pozostali gracze mogą nam pomagać. Jeśli staniemy na polu z gofrem, watą cukrową lub lodami - tracimy kolejkę. Oczywiście wygrywa osoba która pierwsza dotrze do mety. Naszym zadaniem jest doprowadzenie Wróbelka Felka do Krzysia który stoi na mecie.

Czy polecam? Oczywiście! Proste i jasne zasady, wysoka jakość, walory edukacyjne, super zabawa, czas spędzony razem. Czego chcieć więcej? To kolejna gra Wydawnictwa Zielona Sowa która powinna znaleźć się na półce małego przedszkolaka! 


Inne gry Wydawnictwa Zielona Sowa które polecamy:
  • Poznaję Zegar
  • Zosia i jej ZOO - zdaniem Karola najlepsza gra na świecie. Sądząc po częstotliwości grania w nią muszę się z tym Godzilla:)

Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)