Piątki z eksperymentami - GLUT diy

Dziś już 10 piątek z eksperymentami, ostatnio pewna osoba zapytała mnie jak długo planuję się bawić w eksperymenty...szczerze nie wiem, mamy masę pomysłów, a co chwilę nowe przychodzą...plus te genialne książki którymi się chcę pochwalić. Tak, więc zabawa trwa...Jeśli chcecie się dołączyć, można w każdej chwili. Nie trzeba brać udziału w każdym piątku, można tylko raz:) Zasady są TU.Dziś chcemy pochwalić się naszym domowym glutem diy...Było kilka prób na zrobienie gluta. Próbowałam z różnymi składnikami, proporcjami...czasami  nie trzeba za bardzo kombinować i powoli upraszczałam przepis...aż doszło do dwóch składników. Tak potrzebujemy dwa (!!) składniki:
  • kisiel
  • żelfix.

Kisiel (całą torebkę) przygotowujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Kiedy się gotował dodawałam żelfix - około 3/4 torebki (tak na oko). Wszystko mieszałam. Następnie wystudziłam i...oddałam w ręce chłopców:) 

Karol od razu zaczął bawić się glutem..,w zasadzie zabawa go pochłonęła Franek bardzo bardzo ostrożnie do niego podszedł i jedynie przekładał łyżką z tacki do miski i na odwrót, krzycząc kiedy dotknął gluta! 

Żeby uatrakcyjnić zabawę wrzuciłam do gluta cekiny pająki...Im dłużej trwała zabawa tym bardziej glut twardniał i stawał się lepszy w zabawie. 

Zabawa byłą super. Karol zachwycony. Nie jest to co prawda glut idealny jakim moim zdaniem jest FUN goo...ale też jest fajna zabawa:)

POLECAM:)

***********************
Dziś bawiły się z nami blogi: