Groźne dinozaury - Wydawnictwo Wilga

Mając w domu miłośnika dinozaurów poszukuję różnych ciekawych pozycji. Za każdym razem poprzeczka rośnie. Naszym ostatnim odkryciem jest książka GROŹNE DINOZAURY Wydawnictwa Wilga. 


Nie jest to zwykła książka o dinozaurach. Obok charakterystyki gadów, mamy 35 elementowe puzzle każdego z nich. Słuchając o tych groźnych stworzeniach, dziecko może układać ich wizerunki. Jest to świetny trening na koordynację wzrokowo ruchową, na koncentrację i skupienie.

Książka zbudowana jest jasno i czytelnie. Na lewej stronie otrzymujemy informację o dinozaurze. Mamy dużą czcionką napisaną nazwę, a następnie charakterystykę gada, jego pokarm i sposób obrony. Dodatkowo występuje zdjęcie, krótka notka o tym z jakiej rodziny pochodzi, w jakim roku został odkryty, a w jakim występował i na jakim terenie, mamy też informację o długości, wysokości i masie ciała. Jest także rysunek człowieka i tegoż dinozaura. Dzięki czemu dziecko ma porównanie i może wyobrazić sobie jego wielkość. Na dole strony jest oś czasu. Oprócz tych informacji mamy jeszcze pole z "czy wiesz, że..?", gdzie autorzy wybrali ciekawostki na temat danego dinozaura. Prawa strona to 35 elementowe puzzle. Wyjmując puzzle, mamy wgłębienie w stronie, brzegi tworzą ramę dla puzzli, na spodzie jest obrazek który należy ułożyć. Puzzle są dodatkowo podpisane nazwą dinozaura, oraz określeniem co ona znaczy. W ten właśnie sposób jest opisany Tyranozaur, Gigantozaur, Welociraptor, Allozaur i Kronozaur.
Do książki dołączona jest folijka, którą można wykorzystywać po każdej zabawie zakładając na strony, aby puzzle się nie pogubiły. Polecam ten patent, aby wszystko było w jednym miejscu.

Karol jest zachwycony książką. Każde puzzle układał kilka razy, sam czytał informacje o dinozaurach. Zatem, uważam, że jest to pozycja godna polecenia każdemu miłośnikowi dinozaurów. Puzzle nie są duże, więc myślę, że jest to książka dla dzieci od 5 roku życia. 
Dodatkowym atutem jest bardzo ładne wydanie tej pozycji. Twarda okładka, z wytłoczonym dinozaurem, ciekawe ilustracje, solidnie wykonane puzzle, tekst dostosowany do dziecka - czyli książka godna polecenia! Z tej serii ukazały się również "Inteligentne dinozaury".