NIESAMOWITE CIAŁO - Wydawnictwo Olesiejuk

Wydawnictwo Olesiejuk ma genialne pozycje, na każdy temat. Są one tak stworzone, że dziecko korzystając z nich ma dobrą zabawę, a przy okazji się uczy. Dziś z racji, że ostatnio pracujemy nad tematem ciało człowieka chciałam pokazać Wam książkę „Niesamowite ciało”.Jest to książka z zadaniami z serii Faktozabawa. To fascynująca podróż do wnętrza ludzkiego organizmu. Dzięki ciekawie dobranym zadaniom, dziecko poznaje nazwy, fakty czy mechanizmy jakie są w ludzkim ciele. Dodatkowo na okładce mamy dołączone 4 faktokarty, na których znajduje się 20 ciekawostek. Pierwsza karta to ruchomy szkielet. Jest to dodatkowa atrakcja w książce.Można powiedzieć, ze książka ta  stanowi wyjątkowe karty pracy. Dodatkowo dołączone są tu naklejki, które wklejamy na odpowiednich stronach. Na końcu znajduje się quiz sprawdzający naszą wiedzę. Rysunki narządów są uproszczone i dostosowane do poziomu dziecka przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Wiedza podana jest tu w prosty sposób, nie ma zbyt wiele opisów. Wszystko jest jasno i konkretnie wyjaśnione. Oprócz nauki jest tu i zabawa. Możemy np. pograć w kółko i krzyżyk czerwonymi i białymi krwinkami. Naklejając je dziecko utrwala sobie te nazwy.
Ksiązka ma miękką okładkę z wyciętym pudełeczkiem na faktokarty.

Gorąco polecam. Jest to bardzo dobra forma na rozpoczęcie zabawy z wiedzą o człowieku! To taka nauka w pigułce o tym jak ciekawy jest nasz organizm.

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.