Czas Czarodziej - Wydawnictwo Babaryba

Czas, czas goni nas...niestety ucieka nieubłaganie i mam wrażenie, ze teraz jakoś szybciej niż kiedyś. Dzieci jednak inaczej postrzegają czas. Dla nich ważne jest tu i teraz. Dlatego tak spodobała mi się książka „Czas czarodziej” autorstwa Isabel Minhos Martins i Madaleny Matoso Wydawnictwa Babaryba.


Książka pokazuje jak czas wpływa na różne rzeczy, na nas, na przedmioty, na zjawiska. Dziecko staje się większe, ołówek krótszy, a gumka mniejsza. Kiedy ciało się starzeje to pojawiają się zmarszczki. Z upływem czasu dywan blaknie i szarzeje...kolory uciekają. Ziemniaki z kolei kiełkują, a chleb czerstwieje. Grzywka rośnie i wpada do oczu, a wzrok w ciemności się przyzwyczaja…Jest to bardzo wciągająca książka. Tekstu jest niewiele, dlatego to pozycja do przeczytania w całości za jednym razem.

Książka jest w twardej oprawie z kolorowymi rysunkami, jednak koloru jest to niewiele. Są to barwy podstawowe, a rysunki też są ubogie. Z pewnością to wyróżnia tę książkę. Bowiem, nie skupiamy się na obrazkach, a na tym co autorki chciały nam przekazać. Czyli w jaki sposób można przedstawić, zilustrować czas...i myślę, ze im się to udało. Bo choć czasu nie widzimy, to widać doskonale jak on działa.


Czy polecam? Tak myślę, że jest to bardzo dobra pozycja podczas nauki o czasie.