Marcelinka rusza w kosmos. Bajka trochę naukowa - Wydawnictwo Tadam

Nieodkryty Kosmos, tajemnice Wszechświata, który każdy z nas chciałby odkryć, podróż wśród gwiazd w towarzystwie Duszka, to skrót wspaniałej podróży pełnej przygód. Kogo? Jednej, małej dziewczynki o imieniu Marcelinka, bohaterki książki pod tytułem „Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa”, autorstwa Janusza Leona Wiśniewskiego, wydanej przez Wydawnictwo Tadam

Marcelinka, która znalazła się po lewej stronie Wszechświata nie jest prawdziwą – fizyczną dziewczynką, ale jest myślą, która wydostała się dopiero z głowy mamy. Celem Marcelinki jest odnalezienie w Kosmosie – Najważniejszego. Dzięki ciekawym rozmowom dziewczynki z jej towarzyszem – Duszkiem, czytelnik dowie się, dlaczego gwiazdy gasną, czy Słońce ma sąsiada, co to są lata świetlne. Poruszane są też kwestie bardziej filozoficzne, typu co to jest wieczność i czy się kiedyś skończy, co to jest miłość i co to znaczy czuć?
Autor w dość obrazowy i przystępny sposób tłumaczy poprzez słowa Duszka różnego rodzaju zawiłości naukowe dotyczące Kosmosu, Wszechświata, dlatego książka ta bardzo dobrze sprawdzi się, gdy i my musimy w domu przybrać rolę mądrego Duszka i odpowiadać na pytania małego dociekliwego człowieka. Podtytuł książki może sugerować, że przeznaczona jest ona dla starszych dzieci – nic bardziej mylnego. Jeżeli chcemy wytłumaczyć naszym pociechom trudne tematy, takie jak czym jest galaktyka, co to takiego czarna dziura oraz inne kosmiczne aspekty, to myślę, że bez obaw może sięgnąć po książkę autorstwa pana Janusza Leona Wiśniewskiego.„Marcelinka rusza w Kosmos…” polecam każdemu rodzicowi, który ma w domu małego mądralińskiego, szukającego ciągle odpowiedzi dotyczących otaczającej go rzeczywistości, jak i tym, którzy chcą obudzić w dziecku pragnienie poznania świata, ponieważ jak i pierwszym, czy drugim przypadku powyższa książka bardzo dobrze się sprawdzi.


Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy Marcelinka znalazła we Wszechświecie to – Najważniejsze i w ogóle, co to takiego, to koniecznie musisz sięgnąć po książkę Wydawnictwa Tadam.