Zwierzaki memo - Granna

Są gry obok których nie możemy przejść obojętnie. Właśnie taką pozycją jest „ZWIERZAKI memo” firmy Granna. Pomyślicie co takiego wyjątkowego jest w memo? Otóż, jest to genialne memo dla miłośnika zwierząt. Zresztą, sami zobaczcie.W pudełku znajdziemy:
  • 78 kartoników,
  • instrukcję.


Przed rozpoczęciem gry należy rozłożyć wszystkie kartoniki obrazkami do spodu. Kartoniki układamy w formę regularnego prostokąta lub w wersji trudniejszej nieregularnie. Ważne, aby w trakcie gry kartoniki nie zmieniały swojego miejsca. Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy, a następnie runda toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gracz odwraca dwa kartoniki, tak aby wszyscy widzieli jakie obrazki się pod nimi kryją. Jeśli nie są identyczne, odkłada je w to samo miejsce zakryte do spodu, jednocześnie zapamiętując ich miejsce. Jeśli jest to para, gracz zabiera kartoniki i ma prawo do odkrycia kolejnych dwóch obrazków. Robi to tak długo, jak długo zbiera pary. Gra kończy się gdy nie ma już kartoników. Wygrywa osoba mająca najwięcej par.
II wariant gry to klepak. Zasady są podobne do klasycznej wersji. Jednak gracze tu śledzą ruchy przeciwnika, ponieważ parę weźmie nie osoba która zaczyna odkrywanie, ale ta która ręką przykryje szybciej drugi kartonik. Jeśli błędnie wytypuje kartonik oddaje wcześniej zdobytą parę. Liczy się tu nie tylko pamięć, ale i refleks.

Gra skierowana jest dla dzieci 3+. Dla młodszych graczy można zmniejszyć ilość kartoników. Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy. Szacowany czas rozgrywki to około 20 minut. Instrukcja dołączona do gry jest jasna i konkretna.

Obrazki zwierząt to piękne wyselekcjonowane zdjęcia. Już samo ich oglądanie robi wrażenie. Mamy np. oko iguany, niezwykłą sowę włochatkę, białego pawia, drzewołaza, surykatki...ale też świnki, kurczaczki i wiele innych. Jest tu łącznie 38 par kartoników. Wszystkie kafelki wykonane są z grubej tektury, jest to produkt bardzo wysokiej jakości. Zresztą jak wszystkie gry Granny i ta wykonana jest z najwyższą starannością. Są bajecznie kolorowe. Gra takim memo to czysta przyjemność.

Gorąco polecam. Jest to memo inne niż wszystkie. Oprócz gry i treningu pamięci, kartoniki można wykorzystać w nauce o zwierzętach.  
Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)