Piątki z eksperymentami - ILE ZMIEŚCI WODY PAMPERS

Ostatni już miesiąc zabawy z "Piątkami z eksperymentami"...ale, ale od września rusza druga edycja - choć w nieco innej formie. Jednak, na to jest jeszcze czas. Jeszcze możecie pobawić się z nami w czerwcu zasady są TU. A jeśli szukacie inspiracji do eksperymentów to zapraszam na podsumowanie 4 miesięcy (wrzesień-grudzień) piątków z eksperymentami....było aż 117 eksperymentów TU. Będzie też podsumowanie całego roku...ale to niebawem;)Odpampersowanie mamy już za sobą...u Karola poszło błyskawicznie, u Frania nieco oporniej...ale ten etap za nami:) Jednak postanowiliśmy sprawdzić ile wody zmieści pampers...czyli jaki jest chłonny. Pewnie powinniśmy sprawdzić dla porównania różne firmy...ale my użyliśmy tych, które nam zostały po Franiu.

Do eksperymentu potrzebujemy:
  • wodę
  • barwnik - tradycyjnie u nas ten do jajek
  • pampers
  • papierowy ręcznik
  • pojemnik z miarką.

Wodę zabarwiliśmy niebieskim barwnikiem do jajek. Nastepnie nalałam do mniejszego pojemniczkan 30 ml. Franio wlał do Pampersa po chwili sprawdziliśmy czy pampers jest suchy. Test pieluszka przeszła tak sobie. 

Po czym znów Franio wlał 30 ml. Test z papierowym ręcznikiem pokazywał, że pieluszka coraz bardziej przemaka. Warto tu zaznaczyć, że nie przykładalismy ręcznika od razu po nalaniu, a odczekaliśmy każdorazowo kilka minut.Po 3 dolaniu 30 ml ręcznik był juz znacznie mokry.Czwarta dolewka 30 ml już całkiem przemoczyła pieluszkę. Choć pieluszka nie była wcale cięzka. **************

Dziś bawiły się z nami blogi: