Piątki z eksperymentami - WĄŻ

Jeśli macie ochotę, to jeszcze możecie pobawić się z nami w eksperymentowanie w czerwcu zasady są TUA jeśli szukacie inspiracji do eksperymentów to zapraszam na podsumowanie 4 miesięcy (wrzesień-grudzień) piątków z eksperymentami....było aż 117 eksperymentów TU. Będzie też podsumowanie całego roku...ale to niebawem;)


Dziś eksperyment który od dłuższego czasu planowałam. Zawsze coś nam wypadało, a pogoda też płatała figle. W końcu się udało i...chm, będzie powtórka. Jakiś czas temu w internecie TU zobaczyłam ten eksperyment...i wiedziałam, ze musimy go zrobić. Karolowy tata (chemik) opowiadał, ze robili taki na zajęciach...z tym, ze z jakimiś odczynnikami. Ten z internetu był ze składników domowych:)

 Potrzebujemy:
  • garnek,
  • piasek,
  • proszek do pieczenia,
  • cukier puder,
  • podpałka do grilla,
  • zapałki.


Proszek do pieczenia mieszamy z cukrem pudrem. 2/3 to cukier puder i 1/3 to proszek do pieczenia. Do garnka wsypujemy suchy piasek, na to wysypujemy naszą mieszankę i całość polewamy podpałką do grilla. Następnie podpalamy. Podpalał Karolowy tata, ja robiłam zdjęcia, a chłopcy stali w bezpiecznej odległości (to tak, jakby ktoś miał wątpliwości). I...czekamy na efekt. Za pierwszym razem, efekt słaby, Franek za bardzo rozsypał na piasku naszą miksturę.

Próba 1Druga próba była już nieco lepsza, coś tam się fajnego działo, jakiś wąż zaczął tworzyć...ale poprzestał na wersji mini. Trzeciej próby nie było, bo nam brakło proszku do pieczenia:) Jednak będzie. Był efekt WOW...chłopcy zadowoleni, że z proszku coś takiego wyszło, ja jednak mam niedosyt...no ale będziemy próbować dalej:)

Próba 2
A może coś nie tak ze składnikami? Inne, albo w innych proporcjach?

***********************

Dziś bawiły się z nami blogi: