„Świat nauki w niezwykłych eksperymentach. Ponad 400 efektywnych doświadczeń” - Wydawnictwo Jedność

Rodzice bardzo często „zasypywani” są mnóstwem pytań ze strony dzieci. Wynika to przede wszystkim z ogromnej ciekawości świata i chęci poznania go. Jeżeli chcemy to zainteresowanie podtrzymać i rozwijać, możemy dziecku starać się tłumaczyć, jak przebiegają pewne schematy działania w takich dziedzinach jak chemia, fizyka, astronomia, czy w naturze. Jednak lepszym sposobem będzie poznawać działania, uczestnicząc w nich – oczywiście na miarę naszych i dziecka możliwości. Dla ciekawych świata, dla tych którzy pragną wiedzieć więcej oraz dla tych, którzy nie lubią się nudzić, Wydawnictwo Jedność wydało książkę „Świat nauki w niezwykłych eksperymentach. Ponad 400 efektywnych doświadczeń”.


Powyższa pozycja zawiera ponad czterysta różnych doświadczeń, eksperymentów, które pozwolą zarówno dzieciom jak i rodzicom zrozumieć pewne mechanizmy. W deszczowe popołudnie możemy na przykład pobawić się w szpiega i napisać zaszyfrowaną wiadomość atramentem sympatycznym, możemy „stworzyć” swój własny dwukolorowy kwiat, możemy zrobić minimikrofon a nawet małą błyskawicę. W książce znajdziemy doświadczenia, które możemy z powodzeniem zrobić w domu lub ogrodzie, nie wydając wielkich pieniędzy, ponieważ do większości ćwiczeń wystarczą przedmioty codziennego użytku. 


Przedział eksperymentów jest ogromny. Podzielone są one tematycznie, a obejmują między innymi takie zakresy jak: prawa natury, elekrostatykę, dźwięk i ton, światło, geometrię, złudzenia optyczne oraz wiele innych. Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko potrafiło z pnia drzewa odczytać jego wiek, zrobić własną turbinę słoneczną oraz zrobić paliwo z mydła, to powinniśmy sięgnąć po „Świat nauki w niezwykłych eksperymentach. Ponad 400 efektywnych doświadczeń” wydawnictwa „Jedność”.


Dobre wydanie, twarda oprawa, mnóstwo ciekawostek, dobrze sprawdzi się nie tylko w domu ale również będzie dobrą alternatywą na przykład dla tableta w deszczowe, wakacyjne dni. Gorąco polecamy i z pewnością nie raz w „piątkach z eksperymentami” o tej pozycji jeszcze przeczytacie.