Piątki z eksperymentami II - Lampa lava wersja 5

1.
Dziś pierwszy eksperyment w drugiej edycji Piątków z eksperymentami. Jeśli chcecie się bawić z nami, zasady są TU. Jeśli nie macie pomysłu na eksperyment, może zainspirujecie się 315 eksperymentami jakie były w pierwszej edycji. Które dziecko nie lubi eksperymentów? My uwielbiamy i często je robimy...często po prostu z ciekawości jak się zachowają dane przedmioty, składniki... Dzisiejszy eksperyment właśnie powstał w taki sposób. Lampy lavy uwielbiamy, zrobiliśmy już 4 wersje...a dziś przyszedł czas na kolejną. Do eksperymentu wykorzystaliśmy:
  • olej,
  • wapno musujące,
  • brokat,
  • cekiny.
  • wodę z kolorowym barwnikiem.

Wlewamy wodę z barwnikiem i dodajemy cekiny i brokat. Następnie wlewamy olej. Na koniec wrzucamy wapno musujące i...oglądamy taniec cekinów i brokatu. Super to wygląda i frajda jest wielka!To tylko dorzucenie brokatu i cekinów do znanego chyba wszystkim eksperymentu...a frajda chłopców nieziemska! Takie tanczące cekiny miały u nas efekt wow;)

Wapna u nas nigdy nie brakuje...w zasadzie 80% eksperymentów kończy się z ich wykorzystaniem. Używam najcześciej barwników do jajek, są tanie...ale mają jedną wadę - brudzą i ciężko je sprać z ubrań. 

*********

Dziś bawiły się z nami blogi: