Super Farmer & koza - Granna
Jedną z naszych ulubionych gier jest Super Farmer mamy wydanie: Rancho i Ufo. Gra się nie nudzi, mimo że mamy ją już dość długo. Dlatego też, kiedy zobaczyłam że Granna wydała kolejną wersję, to musieliśmy ją po prostu mieć! SUPER FARMER & KOZA to mega fajny pomysł na rodzinne rozgrywki. 


W solidnym pudełku znajdziecie:
-  4 plansze,
- 2 dwunastościenne kostki,
- 120 kartoników z obrazkami zwierząt (60 królików, 24 owce, 20 świń, 12 krów, 4 konie),
- 4 plastikowe małe psy,
-2 plastikowe duże psy,
- kozę - figurka z pleksi,
- instrukcję.

Wcielamy się w hodowcę zwierząt i naszym celem jest zostać superfarmerem. Jeśli rozmnażamy nasze zwierzęta to przynoszą nam one zysk, możemy je też wymieniać na inne. Zwycięża osoba, która jako pierwsza uzyska stado złożone z co najmniej konia, krowy, świni, owcy i królika. Trzeba jednak uważać na wilka i lisa.
Na początku gracze nie mają żadnych zwierząt. Każdy dostaje jedną planszę, która jest jego zagrodą. Gracze rzucają kolejno dwiema kostkami na raz. Jeśli na obu kostkach wypadnie to samo zwierze to gracz je otrzymuje. Gdy po kilku kolejkach gracz ma już jakieś zwierzęta, to po następnym rzucie otrzymuje ze stada tyle zwierząt ile ma par danego gatunku łącznie z tymi wyrzuconymi na kostce. Uzyskanie krowa i koni jest możliwe tylko i wyłącznie na zasadzie wymiany zgodnie z przelicznikiem przedstawionym w tabeli wymian. 

Jeśli gracz wyrzuci lisa to traci na rzecz stada wszystkie posiadane króliki. Jeśli wyrzuci wilka to traci wszystkie zwierzęta z wyjątkiem konia i małego psa (jeśli je posiada). 

Mamy też kozę, którą w swoim ruchu gracz może zabrać oddając  owcę. Kozę umieszczamy na polu dowolnego gracza, blokując mu tym samym jedno pole. 

Jest to gra zabawna, dynamiczna i w każdym momencie może nastąpić zwrot akcji. Nie ma tu przewidywalności, a jest super zabawa. 

Jakość wszystkich elementów jest wysoka. Wszystko dopracowane i pięknie wykonane. Koza z pleksi jest po prostu mega! Super pomysł na urozmaicenie elementów gry. 

Instrukcja jest bardzo czytelna, wszystko jest tu dokładnie wyjaśnione i gracz nie ma wątpliwości co do swoich ruchów. 

Gra skierowana jest do 2-4 osób w wieku 7+. Z nami grał też Franio, który ma 5 lat i z małą pomocą dawał radę. Zresztą podobnie jak z poprzednimi wersjami gry. 

Gorąco polecamy! Nam ta wersja mega się spodobała i polecamy! Może to być fajny prezent na zakończenie roku jako nagroda za trudy i dobre oceny :) Na pewno będzie to fajny pomysł na wakacyjne "nudzi mi się". Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)