Leksykon liści - DZIEŃ 3

DZIEŃ TRZECI

 Dziś w ramach naszego projektu "TYDZIEŃ Z LINNEĄ"


 

 zaprezentujemy Wam leksykon liści

Linnea nas uczy, że drzewa oczyszczają powietrze, wyciszają miejski gwar, mogą być wskazówka jaka jest pora roku. Ponadto przecież są mieszkaniem ptaków i innych zwierząt - w tym ukochanych dla Karola wiewiórek. Ponadto uczy nas szacunku do drzew - co nam się bardzo podoba!

Linnea w miesiącu wrześniu postanowiła zrobić swój leksykon drzew...pozazdrościliśmy jej i też wybraliśmy się na wycieczkę w poszukiwaniu rożnych gatunków drzew:) Drzew jest dużo...ale liści \udało się nam znaleźć niewiele - bo w większości były to wielkie wysokie drzewa i nie dało się z nich zerwać choćby jednego maleńkiego listka.Te które nam się udało wkładaliśmy do grubej książki i Karol z duma zaniósł do domu.


 Odczekaliśmy dzień aby jak to Karol mówi "wyprasowały się" w książce i przystąpiliśmy do robienia naszego leksykonu. Zaopatrzeni w żółte kartki ksero, dwie zielone z bloku technicznego, foliowe koszulki, klej magik, wydrukowane i wycięte literki, wstazeczkę oraz co najważniejsze liście przystąpiliśmy do działania.Liście naklejaliśmy na zółte kartki, Karol naklejał literki z nazwa drzewa z którego nasz liść pochodzi, następnie kartka wędrowała do koszulki i zabieraliśmy się za następna. Potem wszystko razem związaliśmy wstążka - tak aby jak znajdziemy inne gatunki, aby można powiększać nasz mały leksykon drzew. Uważam że to bardzo dobry początek do nauki drzew, do nauki szacunku do przyrody...

Pomysł na podstawie książki: 
Christiny Björk „Rok z Linneą”  

A leksykon liści Linnei  wygląda następująco:


 -----------------------------------------------------------------------------------