Grupujemy z ksiazka "Matematyka ze sznurka i guzika"


Wracamy do książki "Matematyka ze sznurka i guzika" bo o takich książkach warto pisać, bo taka książkę warto mieć, bo z taka książką warto pracować! 

Jeśli nie czytaliście postów o tej książce u nas zapraszamy: 


Dziś z książką Wydawnictwa Zakamarki  "Matematyka ze sznurka i guzika" autorstwa Kristin Dahl i Mati Lepp będziemy bawić się guzikami. Niby zwykłe wybieranie guzików, a jednak to już matematyka:)Do grupowania posłużyła nam tacka na jajka, do każdego wgłębienia powybierałam poszczególne kolory guzików po jednym z każdego koloru. Resztę guzików wysypałam i zadaniem Karola było układanie zgodnie z kolorami do odpowiednich "pojemników".

 Następnie układał guziki od największego do najmniejszego, bardzo mu się to spodobało i sam potem wymyślał różne kombinacje (niektóre nie do końca rozumiałam).

Karol bardzo lubi zabawy guzikami, a ja lubię guziki w naszym tworzeniu:) Dziś nie dość ze była fajna zabawa, to też ćwiczenia dla paluszków, bo niektóre guziki były malutkie.

Przedstawiliśmy Wam dwie zabawy z książki...a jest ich jeszcze tam sporo, zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją...a my z pewnością na łamach naszego bloga wrócimy do tej książki. Karolowi bardzo się spodobały proponowane w niej zabawy i chętnie wykonywał polecenia - a z tym jednak u nas problem:)