Liczymy z książką "Matematyka ze sznurka i guzika"


Zafascynowani ksiażką Wydawnictwa Zakamarki "Matematyka ze sznurka i guzika" autorstwa Kristin Dahl i Mati Lepp chcieliśmy pokazać Wam kilka propozycji zabaw z matematyka prezentowanych w tej książce.

Dziś postanowiliśmy liczyć samochody.Aby to było możliwe musieliśmy stworzyć sobie kartę do tego liczenia. Karol wybrał 5 kolorów samochodów które uznał ze najcześciej widzi na drodze, nakleiliśmy je na kartkę, następnie Przyczepiliśmy do teczki aby dobrze się psiało, zabraliśmy długopis...i tak zaopatrzeni wyruszyliśmy na przystanek obserwować i liczyć samochody.
Zabawa polega na tym że liczy się konkretne kolory samochodów i robi kreski 4 pionowe i piąta pozioma. Wtedy wiadomo ze jest już 5. My wybraliśmy zabawę w kolory, można też tak samo w wielkości, w rodzaje samochodów itp.

My dodatkowo wyznaczyliśmy sobie konkretny czas - u nas 10 minut. Dziesięć ponieważ Karol wie ile to już jest, potrafi na zegarze wskazać 10 minut. Poza tym bez problemu liczy do 10 więc tym bardziej mu było łatwo. Aby czas nam nie uciekł użyliśmy stopera w telefonie:) Karolowi podobało się to że sam zaznaczał kreski, że musi pilnować kiedy są już 4 żeby następna zrobić poziomą.

A nasza Karta z zadaniem wyglądała po 10 minutach tak:


Dodatkowo widzieliśmy 2 żółte samochody, i 7 o kolorach bliżej nie określonych;)

Niebawem zaprezentujemy wam inne zabawy z Matematyką i polecamy tę książkę...naprawdę bardzo dobra pozycja!