Matematyka ze sznurka i guzika - Wydawnictwo Zakamarki Kolejną książką Wydawnictwa Zakamarki którą gorąco polecamy jest "Matematyka ze sznurka i guzika" autorstwa Kristin Dahl i Mati Lepp.

Bohaterami książki jest Magda i Kuba którzy pokazują nam że matematyka może być przyjemna i łatwa. Matematyka towarzyszy nam na co dzień - czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy - mamy z nią do czynienia już od najmłodszych lat. Dlatego warto już u maluchów zadbać o jej rozwój, książka pokazuje w jak prosty sposób można zaprzyjaźnić dzieci z matematyka, tak aby w przyszłości nie wywoływała bólu głowy;)

Na końcu książki jest bardzo ciekawy rozdział : "Jak rozmawiać z dziećmi o matematyce"...na mnie zrobił duże wrażenie...niby takie oczywiste, a jakoś nie przywiązywałam do tego wagi.


Nasi bohaterowie zabierają nas w fantastyczna przygodę z matematyką. Pokazują nam zabawy, ćwiczenia związane z liczeniem, mierzeniem, rysowaniem, porządkowaniem, sortowaniem, łączeniem w pary, stopniowaniem, figurami, układaniem...oj sporo tego. Z zadaniami spokojnie poradzi sobie już trzylatek, a i rodzic nie musi być matematykiem aby poćwiczyć z dzieckiem.

Gorąco polecam tę książkę...a w tym tygodniu pokażemy Wam jak my się bawimy z matematyka;)