Park Mitologii Zator

Pamiętacie jak pisałam o Parku ruchomych dinozaurów w Zatorze? Zaraz za nim jest kolejne miejsce warte odwiedzenia (bilet do wszystkich na raz parków  - bardziej się opłaca) a jest to Park Mitologii.

Wchodząc do parku czuje się klimat starożytnych czasów. Na jeziorze (staw rybny) poustawiane są różne mitologiczne postaci, niektóre ruchome - robi to wrażenie. 

W sklepiku przy wejściu za 3,50 zł można kupić worek kukurydzy dla ryb...i karmić rybki. A ryb jest masę, naprawdę masę, wyskakują jakby tresowane były po te kukurydzę:) Sama nie wiem co było większą atrakcja dla Karola ryby czy cały park;)

W parku jest też mini mini zoo: koń, osioł, koza i baran. Koza jadła liście! Podobno kozy jeszcze wszystko i s.a nie do nakarmienia bo wiecznie by jadły. Podobno nawet i ubranie by zjadły (dowiedzieliśmy się od innych karmiących kozę).


No ale jak na park mitologi przystało jest labirynt Minotaura - bardzo szumnie nazwany, kilka tuj posadzonych, Karol rozczarowany bo nawet nie dało się zgubić w nim, jest koń Trojański do którego można wejść, jest plac zabaw, bufet, można posterować fontannami - super sprawa, efekty świetne, mi chyba to się najbardziej tam podobało, Karol niezainteresowany;)

Główną atrakcja parku jest rejs po jeziorze barka/statkiem - nie wiem jak to można nazwać. Trwa ten rejs około 20 minut, opływa się figury, jakiś tam głos w głośniku streszcza mitologie - średnio ciekawie ujęte. I ten rejs to było dla Karola wielkie przeżycie, bardzo się mu podobało. Choć czekanie było długie, panowie obsługujący barki dawali sprzeczne informacje, dwa statki nam odpłynęły, po czym postanowiliśmy nie słuchać zapewnień pana kiedy będzie płynął i już czekaliśmy na pomoście - i dobrze bo znów pan mylił się w informacji o której teoretycznie płynie z tym jak w praktyce było. Jakoś zniesmaczyło, zdenerwowało mnie to i z pewnością wpłynęło na moją obojętna ocenę tego miejsca.

Karol zapamiętał z Parki mitologi: 
  • Ryby co nawet chrupki jedzą (bo byli i tacy co właśnie chrupki im wrzucali i chleb...i jadły:/ )
  • Prometeusza co mu sep wątrobę zjadał...i Karol z tym miał problem dlaczego i czemu mu nikt nie pomógł...
  • statek na jeziorze
  • kozę co je liście 
Wstęp: 19 zł osoba dorosła, za 3 latka się nie płaci.


inne polecane przez nas miejsca: KLIK