Wydawnictwo Zaszafie - "Jak Ociupinka został mistrzem swiata"

Dziś chciałabym pokazać Wam co niedawno odkryliśmy. Już od kilku wątków przewijało się u nas Wydawnictwo Zaszafie...odkryte przeze mnie niedawno...i warte polecenia!

Bardzo przypadła nam do gustu oferta dla dzieci. Na stronie internetowej są piękne wiersze i opowiadania, można zakupić także książki...o których u nas przeczytacie. 


Dziś zapraszamy Was na przygodę z krasnalem Mateuszem Ociupinka bohaterem książki Agnieszki Urbańskiej "Jak Ociupnka został mistrzem świata". Wydawnictwo Zaszafie.


 
 
Karol wierzy, że krasnale istnieją i mieszkają w lesie pod grzybkami:) Po przeczytaniu książki o Ociupince swój rewir poszukiwań krasnali przeniósł na nasz ogródek:) Bo Ociupinka właśnie mieszkał na ogródku babci chłopca który zaprzyjaźnił się z krasnalem. Nie była to jednak zwykłą przyjaźń, chłopiec miał pomóc Ociupince zostać mistrzem świata...Pomysł już miał, ale na przeszkodzie stanął świat dorosłych którzy z pewnością w krasnale nie wierzą...tym razem była to babcia chłopca, ale i na to swój sposób chłopczyk i krasnal znaleźli.


Kiedy już wydaje się że wszystko idzie ku dobremu i krasnal dopnie swego i mistrzem świata będzie, następuje nagły zwrot akcji...trzeba pomóc malutkiemu krasnalkowi który atakowany jest przez pszczołę...Ociupinka osiągnął swój cel, udało mu się być mistrzem świata, może nie w dziedzinie jaka trenował...ale w znacznie lepszej, bo w ratowaniu życia maluchów!

Książka ma grube kartki które nawet małe dziecko bez problemu będzie przewracać oraz ilustracje Emili Voit, które to nas zachwyciły i stały się źródłem plastycznej inspiracji...którą pokażemy Wam niebawem:)
 
Polecamy tę pozycje dla tych małych, ale i tych większych dzieci:) A kupić można tu: ZASZAFIE