Muzeum Archeologiczne w Krakowie

Przygotowując się do ostatniego już tematu w Dziecku na Warsztat w 3 edycji odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Krakowie. Jakiś czas temu Karol powiedział, ze chciałby zwiedzić muzeum z wystawą egipską... szczerze nie sądziłam ze tak blisko takie jest! Właśnie taka wystawa jest w muzeum archeologicznym! Karola ochów i achów było tam dużo, bardzo dużo. Franek z kolei jak na przyszłego inżyniera przystało zobaczył co miał zobaczyć i się uśpił;) Mnie to miejsce urzekło i po raz kolejny przekonuję się że muzea są genialnym miejscem dla dzieci. W tym nie ma co prawda nic interaktywnego, ale są piękne makiety które z pewnością zachwycą nie jednego malucha. 
Jakość zdjęć jest kiepska, ponieważ robione są bez lampy.

Wystawa: Bogowie Starożytnego Egiptu
Nie byliśmy w Egipcie i wystawa zrobiła na nas ogromne wrażenie. Takie namacalne dotknięcie historii, niesamowite uczucie. Karol wypatrzył w jednym z rozchylonych sarkofagów szkielet i kawałki bandażu.
 Wystawa: pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski
Kolega zapytał mnie po co zabieram Franka do muzeum skoro jest mały i i tak nie będzie nic za kilka lat pamiętał. Pewnie i nie będzie, ale przynajmniej od małego nauczy się jak należny zachować się w muzeum, nauczy się że muzeum to naprawdę fajne i ciekawe miejsca, a tym samym polubi muzea...Karol chodził z nami od małego i teraz jest wielkim fanem muzeów wszelakich! Takie oswajanie z muzeami w przyszłości procentuje, np. w tym roku Karol poprosił żeby na dzień dziecka zabrać go do Muzeum Przyrodniczego...

Polecam to miejsce, my nim jesteśmy zauroczeni. Dodatkowo klimat kamienicy, różne przejścia korytarze... dodaje uroku:)