Nauka bez tajemnic - Wydawnictwo Olesiejuk

Bardzo lubimy książki inne niż wszystkie, taką z pewnością jest "Nauka bez tajemnic" Wydawnictwa Olesiejuk. Jest to książka pełna okienek z obrazkami i ciekawymi informacjami. Niektóre okienka otwierają się podwójnie co dla chłopaków było jeszcze większą niespodzianką i atrakcją.

Poprzez zabawę poznajemy różne dziedziny nauki oraz zjawiska występujące na świecie. Książka ma dwanaście rozdziałów. Z pierwszego rozdziału "Co to jest nauka?" dowiemy się m.in co to jest palnik Bunsena, wykonamy eksperyment z linijką czy oglądniemy muchówkę. Rozdział drugi to "Materiały" czyli szkło, glina, metal, drewno skóra, wełna i plastik. Na Karolu duże wrażenie zrobiło szkło i fakt że wytwarza się je głównie z piasku stopionego w piecu (Karol nadal lubi bawić się piaskiem). W rozdziale tym również jest kilka eksperymentów - temat nam ostatnio bardzo bliski w związku z zabawą "wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami" o której pisałam TU. W jednym z piątków pojawi się eksperyment własnie z tej książki. Kolejny rozdział to "Rośliny" z którego dowiemy się jakie funkcje mają korzenie drzew, jak można ustalić wiek drzewa oraz że niektóre dęby żyją ponad 300 lat. Wiedzieliście ze pszczoły tańcem informują o znalezieniu jedzenia? Dość dużo uwagi chłopcy poświęcili rozdziałowi "Twoje ciało" bardzo fajnie przedstawiony jest tam człowiek, jego wnętrze, szkielet. Wszędzie okienka i przystępne opisy. Dowiemy się też m. in tego, że dzieci mają 20 zębów mlecznych, a dorosły człowiek ma 32 zęby stałe. Poznamy tez zmysły - ostatnio również temat nam bliski. Wiecie dlaczego w ciemności źrenica się rozszerza? Tę odpowiedź również znajdziecie w książce. Mamy również rozdział "Światło" gdzie przyjrzymy się bliżej tęczy czy zjawiskowi odbicia światła oraz cieniom (my uwielbiamy robić teatrzyki cieni). Rozdział dziewiąty poświęcony jest dźwiękowi który powstaje wówczas gdy jakiś obiekt drga (wibruje). Kolejnym rozdział to "Siły fizyczne" i ciekawe doświadczenie ze zmniejszeniem tarcia - na pewno je zrobimy! Ostatni rozdział to "Ziemia i kosmos" i to chyba był dla Karola najciekawszy rozdział z cudnymi zakładkami.


Poza walorami edukacyjnymi zwracam zawsze uwagę na jakość wykonania. Tu mamy książkę wykonaną bardzo solidnie, z kolorowymi i ładnymi obrazkami oraz sztywnymi stronami. Książka przeżyła testy Franka - a to bardzo dobra rekomendacja na jej jakość;)

Jestem wielką przeciwniczką gier komputerowych, ostatnio modne stało się szukanie gier "do samochodu - podczas podróży", takim grą też mówię zdecydowane NIE - zamiast nich polecam książkę "Nauka bez tajemnic"! Z pewnością zajmie dziecko na długo, w sposób bezpieczny, kreatywny...a przy okazji edukacyjny. U nas dziś cały dzień minął z tą książką, nie znudziła się, a chłopcy nie chcieli iść spać bo mieli "jeszcze coś do zobaczenia". Książka z nami jedzie na urlop:)

My lubimy bawić się nauką, Jeśli również należycie do takich osób koniecznie musicie poznać tę pozycję!


Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. TU Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.