"MIASTA EUROPY DO KOLOROWANIA - Wydawnictwo Olesiejuk

Od dłuższego czasu zachwycamy się serią kolorowanek Wydawnictwa Olesiejuk. Są to kolorowanki inne niż wszystkie, niebanalne, poprzez zabawę uczą, dzięki częściowo pokolorowanym stronom nie nudzą...Karol bardzo lubi kolorować, ale te pozycje spodobają się również dziecku które za kolorowankami nie przepada,  bo tu nie trzeba kolorować całej strony, a praca jest skończona:)


Kolejną pozycją która nas zachwyca z tych genialnych kolorowanek są "Miasta Europy do kolorowania" - z kredkami dookoła Europy autorstwa Anny Wiśniewskiej i Joanny Babuli. Możemy podróżować po Europejskich miastach, odkrywać ich zabytki, poznawać muzea i pomniki oraz miejsca charakterystyczne dla danego miasta. W ten sposób podróżujemy po Amsterdamie, Atenach, Barcelonie, Brukseli, Budapeszcie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie, Moskwie, Paryżu, Pradze, Rzymie, Warszawie, Wenecji i Wiedniu. Oprócz kolorowanek z miastami są też miejsca na bazgrołki. Należy dokończyć Panteon, Grand Place, Sukiennice, Soból Wasyla Błogosławionego, Tańczący Dom, oraz Stadion Narodowy.


W Krakowie możemy podziwiać: Muzeum Narodowe w którym zobaczymy obraz Olgi Boznańskiej, Muzeum Czartoryskich wraz z obrazem Dama z gronostajem, Barbakan, kopiec Kościuszki, Sukiennice, kościół Mariacki, kościół św. Wojciecha, Ogród doświadczeń im. St. Lema, Uniwersytet Jagielloński, Wawel, Cricoteka, Starą Synagogę, dzwon Zygmunta, Smoka Wawelskiego,  Muzeum Witrażu (jedyne w Polsce), Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, skarbonkę, marsz jamników czy pochód lajkonika. Znaliście to wszystko? Ja myślałam, że znam Kraków dobrze...a nie wiedziałam ze jest coś takiego jak Muzeum Witrażu czy marsz jamników:)

Co znajduje się w innych miastach znajdziecie w kolorowance:) Którą gorąco polecam. Chyba jest tak, że jak ktoś kupi jedną kolorowankę Olesiejuk to później już kolejne kupuje w ciemnio:) Zauważyłam to wśród znajomych i siebie:) Naprawdę fajnie przemyślane, opracowane i wykonane kolorowanki, a przede wszystkim dzięki zabawie dzieci się uczą!

Każde miasto zaznaczone jest na mapie, dzięki czemu dziecko ma orientację w którym miejscu jest ono położone. Jest też flaga danego państwa. Dla nas to bardzo pomocne, ponieważ Karol zawsze chciał zaczynać zabawy od mapy. 
Kolorowanka podobnie jak poprzednie które opisywałam jest w formacie A3. Cena również jest przystępna w Świat Książki można ją kupić za 8,70 zł!

Obecnie bierzemy udział w projekcie Mali Podróżnicy - kolorowanka będzie z nami przez ten czas, więc jeszcze nie raz o niej usłyszycie. Bardzo ułatwi nam zabawę podczas projektu! My zachwycamy się tą kolorowanką, ponieważ na jednej stronie jest streszczenie tego co możemy zobaczyć w danym mieście. Samemu trudno by było coś takiego stworzyć, a tu mamy gotowy niemal album do podróży po Europie. 


Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. TU Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.