POLSKA DO KOLOROWANIA - Wydawnictwo Olesiejuk

Wiele razy pisałam już, że Karol lubi kolorowanki. W zasadzie nie ma dnia, żeby nie kolorował. Lubię takie kolorowanki które nie są banalne, które coś przemycają. Taką pozycją niewątpliwie jest "POLSKA do kolorowania. Z kredkami dookoła Polski" autorstwa: Anny Wiśniewskiej i Joanny Babula Wydawnictwa Olesiejuk. Jeśli lubicie typowe kolorowanki to z pewnością nie jest pozycja dla Was, ale jeśli jesteście kreatywni i ciekawi, a jednocześnie otwarci na mnóstwo informacji, na wplecioną naukę między stronami, na odbiór jaka Polska jest piękna, co można zobaczyć...to musicie mieć tę pozycję!


Kolorowanka jest formatu A3, z grubymi kartkami. Są w niej elementy już kolorowe naszym zadaniem jest pokolorowanie reszty. Niby nic takiego, jednak kolorując dowiadujemy się co w danym województwie się znajduje. Widzimy zabytki, ciekawe miejsca, atrakcje, góry, rzeki i jeziora...Książka zaczyna się kolorowanką całej Polski. Mamy również obrazki z legend polskich i następnie przechodzimy do województw jakie mamy w naszym kraju. Każdemu województwu poświęcona jest osobna strona. Każde województwo to mnóstwo informacji co warto zobaczyć. Mamy również główne atrakcje Warszawy i Krakowa. Poznamy również stroje ludowe z Polski.

Dzięki częściowo uzupełnionym miejscom jest to dobra propozycja dla dziecka które nie przepada za kolorowaniem. U nas co prawda nie ma takiego problemu bo Karol kolorowanki uwielbia, ale zauważyłam to u córki koleżanki. 
Z kredkami dookoła Polski to doskonały prezent dla małego kreatywnego podróżnika - nam będzie towarzyszyć przez cały ten rok w projekcie międzyblogowym dotyczącym Polski. Z tej samej serii polecam również "Mapy do kolorowania" my bawiliśmy się nimi podczas projektu "Mali podróżnicy"

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. TU Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.