FRANCJA - Mali Podróżnicy

Kolejny raz zaczynam pisanie tego postu...poprzednia wersja gdzieś zniknęła w dziwny sposób kiedy już był całkowicie ukończony i gotowy do publikacji!

Dziś zaczynamy nasza podróż po Europie w ramach projektu Mali Podróżnicy zorganizowanego przez Ninę bloga Nasze Rodzinne Podróże. Jest to kontynuacja projektu w którym braliśmy udział przed wakacjami i podróżowaliśmy po Azji. Jednak tym rzem nieco zmienię schemat podróży u nas. Nie będzie już powstawać książka, ponieważ mamy genialną kolorowankę Wyd. Olesiejuk "Miasta Europy do kolorowania". 


Naszą podróż rozpoczynamy od znalezienia Francji na naszej mapie ściennej (mapa ma 2,5 roku i była super trafionym prezentem na 4 urodziny Karola od mojej przyjaciółki). Następnie z nasza mapą zdrapką wsiadamy w samolot i lecimy do Paryża. Po wylądowaniu upewniamy się czy na pewno dobrze trafiliśmy i zdrapujemy Francję na naszej Mapie Małego Podróżnika która będzie nam towarzyszyć podczas podróży. Teraz jest czas na wysłuchanie co ma do powiedzenia o tym Państwie nasz interaktywny globus (to z kolei mój prezent dla Karola na 6 urodziny). Kolejnym elementem było pokolorowanie flagi. Z każdego państwa będziemy robić flagę, a na odwrocie będzie mapa konturowa. Od dłuższego czasu Karol interesuje się flagami, więc będzie to taka pomoc do nauki.
Żeby dokładnie poznać Paryż korzystamy z kolorowanki "Miasta Europy do kolorowania" Wydawnictwa Olesiejuk.


Francja kojarzy się nam z wieża Eiffla - której mamy puzzle 3d (prezent na Mikołaja od babci) i żabami - których nie posiadamy (choć był kiedyś taki pomysł). Postanowiliśmy zatem zrobić sobie żaby, które ozdobią nasz ogródek. Pomysł zaczerpnięty z Eko kalendarza 
Do wykonania żaby potrzebujemy:
  • kamienie otoczaki
  • farby
  • lakier bezbarwny w sprayu
  • pianka pvc z której wycinamy szablon żaby z Eko kalendarza TU
  • ruchome oczka
  • klej na gorąco
Chłopcy pomalowali swoje kamienie, ja je spryskałam lakierem, Karol posypał brokatem i  nakleiłam na wycięte szablony. Dokleiłam ruchome oczka...i tak oto mamy nasze żabki: Żabki Frania: Żabki Karolka:
 Moje żabki:


Postanowiłam, że każde państwo które odwiedzimy (nie obiecuję, ze wszystkie), będzie na takiej samej zasadzie.