Mapa zdrapka - PlayPrint

Często bawimy się w podróże palcem po mapie, uczymy się o krajach...dlatego wszelkie mapy i atlasy są mile u nas widziane. Sporo już tego jest w naszych zbiorach (mimo to ciągle coś kupujemy) i szczerze to nie sądziłam, że coś jeszcze mnie zaskoczy...aż trafiliśmy na Mapę zdrapkę firmy PlayPrint. Szczerze pierwszy raz spotkałam się z taką formą mapy...i bardzo mi się takie rozwiązane podoba, a chłopców zaciekawiło.


Mapę można kupić w kolorze szarości, złota i srebra. Gdy zaczniemy zdrapywać, będą się nam ukazywać kolorowe państwa które kontrastują z nie zdrapaną jeszcze powierzchnią. Całość wykonana jest na grubym wysokiej jakości papierze. Aby zdrapać elementy na mapie wystarczy pieniążek, zatem do samej mapy nie jest dołączone żadne specjalistyczne narzędzie - po prostu nie jest to konieczne. Z lewej strony znajduje się "lupka" w której mamy powiększoną Europę do zdrapania. Uważam, ze jest to dobre rozwiązanie, ponieważ jednak większość osób podróżuje w obrębie naszego kontynentu. Do mapy dołączona jest solidna i estetyczna tuba teleskopowa z metalowymi denkami do której przywiązana jest wizytówka na której można napisać dedykację.

Mapa może być oryginalnym prezentem dla podróżników - którzy każdy zdobyty kraj mogą zdrapać. Może być dla dzieci do nauki - takie zdrapywanie państw, świetnie utrwala wiedzę geograficzną. Można ją zawiesić na ścianie, można trzymać w tubie. Z pewnością jest to coś dla miłośników zdrapek...oj jest tu spora powierzchnia do zdrapywania:)

My co prawda sporo podróżujemy, ale póki co jedynie po Polsce...ale mamy pomysł na wykorzystanie mapy także u nas. Szkoda nam było ją zdrapywać, tak po prostu dla frajdy (choć niewątpliwie takowa jest...a nawet bardzo wielka) dlatego zdrapaliśmy Polskę i kraje które zwiedziliśmy palcem po mapie w ramach projektu międzyblogowego Mali Podróżnicy. Przed wakacjami podróżowaliśmy po Azji - Chiny, Indie, Japonia, Sri Lanka, Filipiny, Tajlandia i Wietnam. Takie tez kraje zdrapaliśmy. Teraz czas na Europę w której to będzie towarzyszyć nam nasza mapa. Niedawno sporo uczyliśmy się o Australii i Karol uznał że Australię też zaliczyliśmy i ją zdrapał:)

Czy polecam? Oczywiście! I ta tuba...piękna jest :)


Marzy mi się taka mapa zdrapka Polski i mapa zdrapka polskich szlaków górskich<3 br="">

Mapę świata możecie kupić TU