Niebezpieczna głębia - Wydawnictwo Zielona Sowa

Niedawno opisywałam książkę "Zdradzieckie Szczyty" którą się zachwycaliśmy i polecamy wszystkim. Kolejną genialną książką z serii Zagadki Geograficzne Wydawnictwa Zielona Sowa jest "Niebezpieczna Głębia" autor John Townsend. 


Zasada "czytania" jest podobna jak w "Zdradzieckich szczytach". Zaczynamy od strony 4, czytamy pytania i podążamy na właściwe strony zgodnie z naszymi odpowiedziami. Jeśli odpowiedź jest błędna zostajemy skierowani z powrotem do pytania i możemy się poprawić.,.przy okazji ucząc się:) Przy każdej dobrej odpowiedzi mamy krótkie wyjaśnienie do pytania. Bardzo lubię taką formę nauki, ponieważ uczymy się nawet o tym nie wiedząc. Dodatkowo takie dochodzenie do właściwej odpowiedzi powoduje, że ta wiedza zostaje nam na dłużej. 


 "Niebezpieczna głębia" to przygoda w oceanie. Naszym zadaniem jest pomoc profesorowi Fustigate w odnalezieniu wraku pirackiego statku który zatonął 300 lat temu i najprawdopodobniej skrywa wielki skarb - skarb dzięki któremu memory ocalić muzeum profesora. Jednak aby dotrzeć do wraku musimy wykazać się sporą wiedzą podczas licznych przygód:) Karol nas bardzo zaskoczył, nie sądziłam, że tyle wie o oceanach...a pytań na które nie znał odpowiedzi dobrze wydedukował. W tych książkach fajne jest to, że nie trzeba szukać odpowiedzi po innych pozycjach, jeśli czegoś nie wiemy wyjaśnienie znajdziemy w tej właśnie książce. Dla nas stała się ona początkiem do nauki o morzach i oceanach.

Zmierzymy się m.in z pytaniami jak inaczej nazywamy Pacyfik, Czy wiatr zachodni wieje z zachodu na wschód czy z wschodu na zachód.Co to jest abrazja czy kominy hydrotermalne. Pobawimy się w szerokości i długości geograficzne. Dowiemy się gdzie znajduje się Trójkąt Bermudzki. Wiecie co to jest żabnica? To straszna ryba żyjąca w głębinach oceanu która "świeci". Odpowiemy również na pytania dotyczące ukształtowania terenu i tu spore zainteresowanie Karola, zatem czas zgłębić wiedzę o wyspach, przylądkach i cieśninach:) To kolejny element za który lubię te książki! Są inspiracją do pogłębiania wiedzy! Co jeszcze ciekawego jest w książce sprawdźcie sami - z pewnością w wielu miejscach Was zaskoczy:)Na końcu książki jest słowniczek który porządkuje i utrwala poznaną wiedzę. Pojęcia są wyjaśniane w sposób przystępny dla dziecka. Książka adresowana jest dla wieku +6 i uważam, że wiek jest trafiony. 

"Niebezpieczna głębia" podobnie jak "Zdradzieckie szczyty" byłą z nami w górach. Podczas drogi powrotnej szkoliliśmy się własnie z głębi...dla mnie przeciwniczki gier komputerowych taka alternatywa na zajęcie dziecka podczas podróży jest genialna. Jestem i będę wielką zwolenniczką takich książek. Dodam, że to 3 książka tego typu którą mamy i absolutnie forma się nie nudzi, wręcz przeciwnie Karol dopytuje czy jest więcej takich książek! Dowód na podróżowanie z książką:


Inne książki z tymi nietypowymi zagadkami które opisywaliśmy to: