Pompon w rodzinie Fisiów - Audiobok Biblioteka Akustyczna

Zwykle sceptycznie podchodziłam do wszelkich audiobooków sądząc, że nad wyraz żywiołowy Karol po chwili będzie się nudził. Jakie było moje zdziwienie gdy wracając z Zakopanego niemal całą drogę słuchał (kilka razy) jedynego audiobooka jaki posiadaliśmy. Postanowiłam zatem temat zgłębić i poszukać jakichś ciekawych audiobookowych pozycji. Ciekawe pozycje znalazłam na stronie Biblioteki Akustycznej (zakładka dla dzieci TU)

"Pompon w rodzinie Fisiów" autorstwa Joanny Olech to audiobook który czyta Krzysztof Tyniec. Są to przygody smoka Pompona który pewnego dnia zawitał w domu Państwa Fisiów i ich dzieci Malwiny i Gniewosza. Pompon rósł bardzo szybko, początkowo dzieci trzymały go w tajemnicy przed rodzicami...ale kiedy sekret wyszedł na jaw już oficjalnie zamieszkał w ich rodzinie. Opieka nad smokiem nie należy do łatwych. Pompon ma swój dość specyficzny charakter i jest dużym indywidualistą..i prowadzi bloga! Poza tym nie lubi kotów, układa pasjansa i ceni sobie wolność. Rodzeństwo z czasem odkryło, że nawet jak mówią komuś o przygodach Pompona to i tak im nikt nie wierzy, więc nie ma obaw, że ich sekret wyjdzie na jaw.  Czasami tylko Malwinie jest smutno, bo jej najlepsza przyjaciółka nie może ich odwiedzać, przez co ich kontakty się nieco ochłodziły. Ze smokiem jest też sporo problemów np. pogryzł listonosza, przypalił kota Sułtana, uciekł z domu...i...czyta pamiętniki dziewczyn. Rodzina Fisiów ma różne śmieszne przygody, a dodatkowo sposób czytania przez Pana Krzysztofa sprawia, że słuchacz czuje, że uczestniczy w tych wydarzeniach. Jest to bardzo smieszny i ciekawy audiobook który sprawia, że słuchacz jest odprężony i zadowolony.

Karol postanowił podczas słuchania bajki, że zrobi smoka Pompona. Przygotowałam mu kartkę, farby, piórka, klej i słuchając bajki przystąpił do pracy...jest to w 100% praca samodzielna:<3 p="">

Karol podczas słuchania audiobooka był bardzo skupiony, często się śmiał (bo przygody smoka są naprawdę bardzo zabawne). Nie zauważyłam po niż żadnego znudzenia, a audbiobooka wysłuchał do końca.

Pozycja ta przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-10. Choć myślę, że zainteresuje tez starsze dzieci...i rodziców;)

Audiobook jest na płycie CD w formacie mp3. Troszkę pokrzyżowało nam to plany, ponieważ magnetofon Karola nie obsługuje tego formatu - ale posiłkowaliśmy się komputerem i mogliśmy delektować się świetną jakością wydania...

Jest to pozycja którą z pewnością będziemy zabierać na nasze wycieczki, aby umiliła nam czas w samochodzie.

Audiobook możecie kupić TU