TAJEMNICA ZWIERZĄT - Wydawnictwo Zakamarki

Książki lubimy, nawet bardzo. Najbardziej takie z zagadkami, niebanalne, które mają nieoczywiste zakończenie taką książką z pewnością jest "TAJEMNICA ZWIERZĄT" Martina Widmarka i Heleny Willis Wydawnictwa Zakamarki. Książka ta należy do serii: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. W serii ukazały się m.in Tajemnica diamentów, Tajemnica mumii, Tajemnica szpitala, Tajemnica szafranu, Tajemnica pożarów, Tajemnica biblioteki, Tajemnica pływalni, Tajemnica kina, Tajemnica złota..i wiele innych ciekawych tajemnic...Dla Karola najciekawszą okazała się Tajemnica zwierząt. 


Na samym początku mamy mapę miasteczka oraz przedstawione są występujące postaci. Książka jest w grubej ładnej okładce. W środku ma sporo ilustracji Heleny Willis, które są czarno-białe. Bardzo lubię takie wydania, dla mnie czarno białe ilustracje są niebanalne, mają pewien wyraz i charakter. Odkąd Karol zaczął przygodę z czytaniem ważne dla nas są duże litery w książkach, ta książka ma właśnie takie. Dzięki czemu możemy ćwiczyć czytanie. 

Akcja rozgrywa się w szwedzkim miasteczku Valleby. Głównymi bohaterami są Lasse i Maja którzy są przyjaciółmi z jednej klasy prowadzącymi biuro detektywistyczne. Tym razem ich zadaniem jest rozwiązanie zagadki złego samopoczucia zwierząt w sklepie zoologicznym. Zwierzęta z dnia na dzień czują się coraz gorzej, są smutne, zmęczone ciągle śpią i nie chcą jeść. Sytuacja ta martwi właściciela sklepu pana Waldemara. Mali detektywi wraz z koleżanką Mirandą postanawiają rozwiązać zagadkę. Jest kilku podejrzanych, a wraz z rozwojem akcji kolejne poszlaki okazują się mylące. Kiedy już sądzimy, że wiemy kto jest sprawcą złego samopoczucia zwierząt w sklepie...okazuje się jak bardzo się myliliśmy, a prawda jest zupełnie inna. Książka do samego końca trzyma w napięciu, a jej zakończenie...nas zaskoczyło:) A co tam się stało...to już odsyłam do książki.


Książkę czyta się bardzo fajnie, jest to lekkie i przyjemne opowiadanie. Po tej pozycji staliśmy się fanami serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Z pewnością zainteresuje ona dociekliwych czytelnikówz pasją detektywistyczną. Jest też dobrą pozycją dla dzieci które zaczynają czytać. Czy polecamy? TAK!