Wyspa skarbów - Audiobook Biblioteka Akustyczna

Kolejnym audiobookiem z Biblioteki akustycznej który skradł nasze serca to "Wyspa skarbów" autorstwa Roberta Louisa Stevensona. Książka jest popularną powieścią przygodową z XIX wieku, która widać jest ponadczasowa i dziś możemy wysłuchać jej czytanej przez Stanisława Biczysko w formie audiobooka:) Tym razem audiobook umilał nam czas w samochodzie:) Jest to świetny sposób na zajęcie dziecka podczas podroży. Ciekawy audiobook jest dobrą alternatywa dla tabletu i gier komputerowych!


Wyspa skarbów to przygody młodego chłopaka Jimiego. Jimi to pracownik tawerny w której często bywają marynarze. Właśnie tam w jego ręce wpada mapa. Nie jest to byle jaka mapa, to stara mapa z zagubioną wyspą na której ukryty jest skarb kapitana Flinta! Jak łatwo się domyśleć, Jimi postanawia wyruszyć w poszukiwanie tajemniczej wyspy. Nim jednak wypłynie, musi uciec przed piratami którzy mają ten sam cel. Jimi zebrał załogę i ruszył w podróż życia, w poszukiwania skarbu kapitana Flinty. Z czasem jednak  okazuje się, że na statku są byli kompani kapitana Flinty, którzy chcą skarb odzyskać. Po dopłynięciu na wyspę wybucha bunt, z którym Jimi i jego towarzysze sobie doskonale dają radę, ale piratom udaje się uciec i postanawiają dotrzeć do skarbu. Rozpoczyna się tu wyścig która ekipa pierwsza dotrze do celu. Podczas tej wyprawy napotykają liczne przygody, pokonują trudności, rozwiązują zagadki...kiedy dotarli na miejsce okazało się jednak, że skarbu nie ma. Jak myślicie znaleźli go w końcu? Odpowiedź na to pytanie poznacie słuchając tego audiobooka.

Niezwykle wciągająca pełna emocji przygoda która sprawiła, że u nas w domu również rozpoczęły się poszukiwania skarbu. Zrobiliśmy sobie mapę diy zaginionej wyspy i bawiliśmy się w żeglarzy płynących na poszukiwania skarbu. Mapa to pomięta kartka A4, którą następnie pomalowałam zużytą torebką herbaty i tak pozostawiłam do wyschnięcia. Kiedy już była sucha namalowaliśmy naszą wyspę, a brzegi mapy opaliliśmy nadając jej charakteru:) Kiedyś robiliśmy już taką mapę TU.

Czy polecam? Pewnie, że tak! Stałam się wielkim zwolennikiem audiobooków, a Biblioteka Akustyczna ma naprawdę ciekawy i gody polecenia zbiór! Nawet Akademia Pana Kleksa tam jest!

Audiobooka można kupić TU