"ZAMKI W POLSCE DO KOLOROWANIA" - Wydawnictwo Olesiejuk

Kolejną genialną kolorowanką Wydawnictwa Olesiejuk są: "Zamki w Polsce do kolorowania" autorstwa Krzysztofa Wiśniewskiego i Joanny Babuli. Zamki to zaraz po górach nasza rodzinna pasja dlatego też z niecierpliwością czekaliśmy na tę pozycję.


Podobnie jak poprzednie kolorowanki Wydawnictwa Olesiejuk które do tej pory opisywałam i ta jest formatu A3. Zawiera częściowo pokolorowane strony oraz opisy dziejów i legend zamków. Wszystko jest pisane w formie przystępnej dla dziecka, czytelnie, jasno krótko i ciekawie. Jest tu sporo ciekawostek, dużo wiedzy i godziny dobrej zabawy z pracą nad kolorowanką:) 

W kolorowance możemy odwiedzić 22 zamki w Polsce. Zaraz na pierwszej stronie mamy mapę Polski z obrazkami jakie zamki odwiedzimy i gdzie one się znajdują. My z wymienionych w kolorowance zamków mamy na swoim koncie 6:) Poznamy: Wawel, Zamek olsztyński, Książ, Bolków, Zamek w Niedzicy, Zamek w Kórniku, Ogrodzieniec, Zamek w Golubiu, Zamek w Pieskowej Skale, Zamek w Malborku, Zamek w Łańcucie, Gniew, Zamek w Będzinie, Zamek w Łagowie, Zamek w Ciechanowie, Zamek w Tucznie, Zamek w Oporowie, Reszel, Zamek w Łęczycy, Zamek Czocha, Zamek Królewski w Warszawie. Jak zapewne zauważyliście nie są tu tylko znane zamki, ale też takie o których słyszymy czasami pierwszy raz. Dzięki czemu poznajemy jaka piękna jest Polska:)

Każdy zamek to jedna strona. Mamy rysunek zamku, mapę z miastem i województwem w jakim się znajduje. Bardzo lubię takie rozwiązanie, bo zawsze nasze przygody zaczynamy od umiejscowienia danego elementu na mapie. Dzięki temu mamy punkt odniesienia.
Możemy pokolorować koronacje w katedrze wawelskiej i regalia polskie - kto wie co to jest? Króla i smoka tez pokolorować można:) Dowiemy się kim był Kacper Kaliński i gdzie znajduje się Sala Maksymiliana. Wiedzieliście że zamek w Książu ma ponad 400 pomieszczeń?  Z kolorowanki dowiedzieliśmy się o legendzie która głosi, że w zamku w Niedzicy więziono Janosika. Byliśmy tam wracając z Pienin, piękny zamek. Z kolei o zamku w miejscowości Kórnik dowiedzieliśmy się własnie z kolorowanki z obrazka wygląda na bardzo ładny zamek. Kolejnym zamkiem który nas ucieszył jest Ogrodzieniec - oj lubimy bardzo ten zamek. Znacie legendę, że w nocy można zobaczyć w okolicach zamku galopującego jeźdźca bez głowy i czarnego psa z płonącymi oczami? Kto był w Zamku w Pieskowej Skale? My kilka razy, ale nie wiedziałam że jedna z wież nazywa się Dorotka. Zamek w Malborku był naszym wakacyjnym planem w tym roku, niestety nie udało się i temu zamkowi poświęciliśmy najwięcej uwagi w kolorowance. Wiedzieliście, że jest to największy na świecie gotycki ceglany zamek? Kolejnym zamkiem jest ten w Łańcucie - nam niezwykle bliski:) Tu poznamy Diabla Łańcuckiego...Możemy też pokolorować rekonstrukcję walk pod zamkiem w Gniewie, Zobaczymy jak wyglądała husaria króla Jana III Sobieskiego i dowiemy się kim byli joanici. To tylko małą cząsteczka tego co skrywa kolorowanka. 

"Zamki w Polsce" razem z "Konstytucją 3 maja" i "Historią Polski" stanowią fajny "pakiet" do nauki historii:) Z pewnością jest to kolorowanka godna polecenia, teraz też cena est przystępna, można ją kupić za 8,70 zł na stronie Świat Książki
Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. TU Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.