Dino kontra Dino - GRANNA

Dziś przenosimy się do świata dinozaurów, a to wszystko za sprawą gry "Dino kontra Dino" z Wydawnictwa Granna. Naszym zadaniem jest pomoc dinozaurom które ruszają na łowy. Musimy wykazać się wiedzą i sprytem, ale też logicznym myśleniem. 


Zawartość pudełka to:
  • 45 kart dinozaurów,
  • 30 kart wydarzeń,
  • instrukcja,
  • drewniana figurka dinozaura,
  • dwustronny plakat z dinozaurami.Plakat z jednej strony ma obrazek  dinozaurów, a z drugiej ma wszystkie dinozaury występujące w grze z nazwami polskimi i łacińskimi. 


Karty dinozaurów zawierają ważne w grze informacje dotyczące:
  • nazwy - mamy tu polską i łacińską, 
  • cech dinozaura - takich jak drapieżność, rozmiar, szybkość, adaptacja. Cechy danego dinozaura przedstawione są ikonkami. W zależności jak silna cecha tyle ma ikonek. Maksymalnie dinozaur może posiadać 5 ikonek. 
  • opis dinozaura,
  • liczba porządkowa.


Natomiast, karty wydarzeń mają istotne w grze dwie strony. Wierzch karty zawiera nazwę wydarzenia oraz jego krótki opis. Spód karty zawiera nazwę wydarzenia, dodatkowy opis oraz ikonkę cechy, która jest potrzebna aby przetrwać daną rozgrywkę.

Cel gry jest konkretny i jasno sprecyzowany - mamy zgromadzić jak największa liczbę kart wydarzeń. 

Przed przystąpieniem do gry należy potasować dokładnie karty dinozaurów. Każdy z graczy otrzymuje 3 karty, które trzyma w sposób niewidoczny dla innych graczy. Pozostałe karty odkładamy i będą nam potrzebne do uzupełnienia naszych 3 kart. Karty wydarzenia też należy przetasować i odłożyć, aby był widoczny dla każdego gracza jej wierzch. Nie możemy pokazywać ikonki. 
Grę rozpoczyna najmłodszy gracz, który dostaje figurkę dinozaura. W każdej rozgrywce rozpatrywana jest karta wydarzenia która aktualnie jest na górze. Gracze zapoznają się z wydarzeniem i decydują który z ich dinozaurów (z karty dinozaurów) najlepiej poradzi sobie w tej sytuacji. Po wybraniu karty kładziemy ją zakrytą przed sobą. Następnie wszyscy gracze odkrywają swoją kartę. 
Kolejnym ruchem jest odsłonienie spodu karty wydarzenia - gdzie znajdziemy ikonkę, dzięki której dowiemy się kto wygrał to wydarzenie. Gracze sprawdzają który dinozaur ma najwięcej potrzebnych ikonek z karty wydarzenia i ta osoba zdobywa kartę wydarzenia wygrywając tym samym tę rozgrywkę. Jeśli mamy remis, wygrywa gracz który aktualnie ma figurkę dinozaura. Gracz który wygrał wydarzenie przejmuje figurkę dinozaura. 
Wszyscy gracze losują po jednej karcie dinozaurów i rozgrywka zaczyna się od początku. Gra kończy się, gdy w tali kart dinozaurów nie ma już odpowiedniej ilości kart aby każdy mógł dobrać jedną. Rozgrywamy wówczas ostatnie wydarzenia z pozostającymi nam dwoma kartami, a następnie podliczamy punkty - czyli zdobyte karty wydarzeń. Wygrywa osoba która zdobyła ich najwięcej. W przypadku remisu, zwycięzcą jest gracz który zdobył najwięcej kart drapieżności, w następnej kolejności patrzymy na ikonkę rozmiaru, potem szybkość, a na końcu adaptacja. 

Gra ,jest wykonana solidnie, obrazki dinozaurów są realistyczne, a całość stanowi naprawdę fajny zestaw. 

Często w grach jest problem z instrukcjami, tu instrukcja jest pisana jasno i czytelnie. Mamy wszystko konkretnie wyjaśnione, bez zbędnych opisów które zamiast coś wyjaśniać, tylko nam mieszają w grze. Wielki plus za formę instrukcji:)

Gra przeznaczona jest dla dzieci 7+, Karol ma 6 lat i bez problemu sobie z nią poradził. Jednak myślę, że młodsze dzieci zafascynowane dinozaurami również będą się świetnie przy tej grze bawić:) 

W Dino kontra dino może grać 2-4 graczy. Czas rozgrywki szacowany jest na 15 minut. 

Czy polecam? Tak! Nawet Karolowy tata, który zwykle nic nie komentuje "bo mogło być lepiej", po grze w "Dino kontra Dino" powiedział "no i to jest super gra". 

Grę można kupić TU Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)

Zapraszam też na stronę projektu TU