ODYSEJA - Wydawnictwo Olesiejuk

Czy tematy z mitlogii mogą być atrakcyjne dla sześciolatka? Oczywiście, że tak. U nas jakiś czas temu pojawiło się zainteresowanie. Jeśli i u Was dzieci przejawiają takie zainteresowanie to Wydawnictwo Olesiejuk wydało przepiękną wersję "ODYSEJI" na motywach eposu Homera. Takiego wydania książki jeszcze nie mamy. Sam format już robi wrażenie a wspaniałe ilustracje Manueli Adreani sprawiają, że jest to jedna z piękniej wydanych pozycji jakie są na rynku!


Odyseja opisuje chyba najbardziej znaną mityczną podróż. Odyseusz wraca do domu po zdobyciu Troi. Właśnie od Konia Trojańskiego rozpoczęła się u Karola fascynacja mitologią. Przenosimy się tu do antycznego świata bogów, nimf i herosów. Okazuje się, że podróż Odyseusza łatwa nie będzie, gdyż ciąży na nim gniew bogów. Z pomocą przychodzi mu Atena. Odyseusz jest zdeterminowany i pragnie powrócić do ukochanej Penelopy i syna Telemacha, nie zdając sobie sprawy jak zła sytuacja jest w jego kraju. Zalotnicy do ręki Penelopy jedzą i piją w zamku niszcząc dobra jakie posiadał Odyseusz. Naciskając jednocześnie na Penelopę, aby wybrała któregoś z nich na swojego męża. Wierna Penelopa wierzy, że Odyseusz wróci i podstępem odwleka wybór zalotnika. Syn Telemach również czeka na ojca. Po rozmowie z mędrcem, pod postacią którego ukryła się Atena, wyrusza w poszukiwaniu informacji o ojcu. Odyseusz walczy z różnymi przeciwnościami losu, jak i Posejdonem który chce pomścić okaleczenie przez Odyseusza jego dziecka Cyklopa. Kiedy Odyseusz wydawać by się mogło jest już blisko domu, Posejdon rozpętuje wielką burzę..i Odyseusz znów musi walczyć o przeżycie. Jakie przygody go jeszcze spotkają, czy dotrze do ukochanej, z czym przyjdzie mu się zmierzyć...przeczytacie w tej pięknej książce. Wydanie jest przepiękne. Twarda oprawa, papier kredowy i duży niestandardowy format czynią tę skiażkę wyjątkową. Język dostosowany do dzieci i przepiękne obrazki sprawiają, że jest to bardzo dobra pozycja do rozpoczęcia przygody z mitologią, ale też do przeżycia wspaniałej przygody z Odyseuszem. Kiedy zobaczyłam tę książkę miałam efekt WOW! 
Książka ma 79 stron...które przeczytaliśmy w jeden wieczór. Karolowi tak się Odyseja spodobała, że nie chciał iść spać dopóki nie skończymy - to chyba jest najlepsza rekomendacja dla tej pozycji!

Czy polecam? Oczywiście, takie wydanie powinno znaleźć się w każdym domu!


Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.