QUIZ REKORDY - Wydawnictwo Olesiejuk

Odkąd pamiętam obok książek Karol lubi zagadki i gry w których musi wykazać się jakąś wiedzą. Pomyślałam, że fajnie gdyby to wszystko połączyć i tu z pomocą przyszło Wydawnictwo Olesiejuk które posiada w swojej ofercie QUIZ REKORDY

Quiz Rekordy to 100 kart z pytaniami z 7 dziedzin:
  • zwierzęta,
  • sport,
  • nauka i technika,
  • sztuka i rozrywka,
  • historia i architektura,
  • planeta Ziemia,
  • społeczeństwo. 

Na każdej karcie znajduje się numer strony który odnosi się do książeczki z odpowiedziami oraz wyjaśnieniem do pytania. Uwielbiam taką formę, ponieważ obok zabawy możemy się uczyć i dowiedzieć sporo ciekawostek.  Oprócz numeru i pytania mamy informację czy karta jest "solo" czy jest traktowana jako "wyzwanie". 

Pytania mamy otwarte oraz zamknięte. Poziom trudności jest zróżnicowany. Jak nazwa wskazuje są to wszelakie rekordy i wiedza niekoniecznie często spotykana w książkach. Co czyni ten zestaw jeszcze bardziej atrakcyjnym. My dowiedzieliśmy się z Quizu sporo ciekawych informacji. 

Nie jest to zwykły quiz jakich wiele na rynku, ten zestaw to forma gry.  Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy. Rekomendowany wiek to 7+. Karol ma 6 lat i bawi się quizem świetnie, więc sądzę że dla takiego 6 latka gra już może być atrakcyjna...zresztą nie tylko dla dzieci. Z Karolowym tatą zrobiliśmy sobie między sobą potyczkę...i powiem Wam, że bawiłam się wyśmienicie:)


 

Celem gry jest pozbycie się wszystkich swoich kart i zdobycie jak największej liczby punktów. Rozpoczynamy od rozdania każdemu uczestnikowi po jednej karty z każdej dziedziny. Karty układamy przed sobą, stronę z pytaniem mamy zakrytą. Grę rozpoczyna najmłodsza osoba i odsłania jedną ze swoich kart informując graczy czy karta jest "solo" czy "wyzwanie" po czym odczytujemy pytanie. W momencie karty "solo" jedynie odsłaniający jest graczem i odpowiada na pytanie. Jeśli odpowiedział prawidłowo kładzie kartę przed sobą na stosie nazywanym PULA. Błędna odpowiedź to położenie karty na stosie zwanym ŚMIETNIK. Po czym losujemy pytanie z tej samej kategorii kładąc ją przed sobą obok innych zakrytych kart. Następnie kolejny gracz wykonuje ten sam ruch. Gdy wylosujemy kartę "wyzwanie"na pytanie mogą odpowiadać wszyscy gracze. Tu mamy zasadę kto pierwszy udzieli poprawnej odpowiedzi ten wygrywa daną kartę:) Jeśli się pomyli, odrzuca kartę do "śmietnika" i bierze z tej samej kategorii kartę i odkłada przed sobą do innych kart. Jeśli w tym samym momencie kilkoro graczy udzieli odpowiedzi, żaden nie uzyskuje karty i odkładamy ją do "śmietnika". Gra kończy się gdy któryś z graczy pozbędzie się wszystkich swoich kart. Podliczamy wtedy punkty:
  • karta solo to 1 punkt,
  • karta wyzwanie to 2 punkty.
Jeśli gracz który pozbył się wszystkich kart ma najwięcej punktów - wygrywa. Jeśli nie, może z puli innego gracza udzielić odpowiedzi na wybrane przez tego gracza pytania i w ten sposób powiększyć swój wynik.
Gra znajduje się w twardym, solidnym pudełku. Każdy zestaw kart ma specjalne tematyczne przegródki. Karty wykonane są z dbałością o szczegóły. Posiadają ciekawe obrazki co sprawia, ze cały zestaw jest atrakcyjny dla dziecka. Książeczka z pytaniami jest wielkości kart i również zawiera tematyczne obrazki. 

Jeśli myślicie, ze nic ciekawego taka gra nie wniesie, albo, że zwyczajnie będziecie się nudzić...to grubo się mylicie! Wylosowałam dla Was pierwsze z brzegu pytanie - "jaki owad żyje tak krótko, że nie ma nawet czasu skorzystać z toalety?" albo "podaj nazwę turnieju sportowego, w którym można zdobyć najwięcej pieniędzy?". My już znamy odpowiedzi na te pytania, dodatkowo z książeczki otrzymaliśmy wyjaśnienie do pytań

Czy polecam? Oczywiście! Świetna gra dla całej rodziny. Sporo nauki, zabawy...a przede wszystkim wspólnie spędzony czas. Wykonanie całego zestawu sprawia, że może on być fajnym prezentem okolicznościowym dla dziecka. 

Zestaw można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.
 Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)