Sam w domu - Wydawnictwo Zakamarki

Wszystkie książki związane ze zwierzętami cieszą się u nas sporym powodzeniem. Tym razem chciałabym polecić Wam książkę o przyjaźni i tęsknocie "Sam w domu" autorstwa Lotty Olsson Wydawnictwa Zakamarki.


Głównymi bohaterami opowiadania są Mrówkojad i Orzesznica, których łączy wyjątkowa przyjaźń. Mimo, iż mieszkają osobno spędzają z sobą bardzo dużo czasu. Można by rzec, że wiodą sielankowe życie...Pewnego dnia, tę sielankę zakłóca wyjazd Orzecznicy wraz z kretem Stellanem na kurs dotyczący zdrowych słodyczy. Mrówkojad próbuje odwieźć od tego planu Orzesznicę. Bowiem nie potrafi poradzić sobie z tym, że cały dzień będzie sam. Jest zazdrosny, że jego przyjaciółka opuszcza go i jedzie z kretem. Widzimy go zrozpaczonego, a jedynym jego towarzyszem jest maskotka Karol Gustaw, który to staje się powiernikiem smutku Mrówkojada. Mrówkojad, aby wzbudzić w Orzesznicy poczucie winy próbuje płakać, ale mimo smutku mu to nie wychodzi. Wtedy wpada na genialny pomysł! Cebula! Do czego będzie mu jeszcze potrzebna cebula przeczytacie w książce.

Jest to książka o przyjaźni, o emocjach, o zazdrości, o samotności, o smutku, ale też o radości. Może być dobrym początkiem do rozmowy z dzieckiem o uczuciach. O tym jak sobie z nimi radzić.

Książka jest w twardej oprawie z kolorowymi ilustracje autorstwa Mari Nilsson Thore. Opowiadanie czyta się przyjemnie i pomimo, iż przeznaczone jest dla dzieci 3+ u nas ponad dwuletni Franio również był nim zaciekawiony. Z pewnością zainteresuje też i starszych czytelników. Polubiliście parę wspaniałych przyjaciół? Macie niedosyt? Nic nie szkodzi Mrówkojada i Orzesznicę można znaleźć również w książkach: Dziwne zwierzęta, Inna Podróż oraz Sens życia (gorąco polecam).