Układ słoneczny - EDUCARIUM

Kosmos fascynuje Karola od dawna, jako 2,5 latek potrafił wymienić wszystkie planety w kolejności od słońca. Sami tworzyliśmy układy słoneczne diy (w sumie 3), regularnie odwiedzamy planetarium, mamy sporo pomocy związanych z kosmosem...jednak z czasem zaczęłam poszukiwać takiego gotowego już układu słonecznego który posłuży na lata. Długo szukałam - chciałam aby był solidny, ładny, nie za duży i realnie odzwierciedlał wielkości i kolory oraz cena nie zwalała z nóg. Szukałam...aż w końcu znalazłam w sklepie EDUCARIUM sp. z o. o.Układ słoneczny - minireplika bo o nim dziś mowa to słońce i osiem ręcznie (!) malowanych planet wykonanych z tworzywa. Planety ustawione są na oktanowej podstawce. Można je wyjmować, oglądać, bawić się i uczyć. Zestaw może być wykorzystany jako pomoc w różnego rodzaju metodach edukacyjnych, tematach nie tylko związanych z kosmosem, ale co równie ważne – także w zabawie.
 Wszystkie figurki wykonane są z wielką dbałością o szczegóły, zarówno jeżeli chodzi o zachowanie właściwych proporcji pomiędzy planetami, jak i o odwzorowanie barw charakteryzujących każdą z nich. Dzięki swojemu rozmiarowi jak i poręcznemu opakowaniu nie mamy ograniczeń w stosowaniu zestawu. Po pierwsze: bez trudności możemy zabrać go ze sobą do szkoły, auta, czy w plener; po drugie: zestaw nie zajmuje wiele miejsca w pokoju dziecka, co dla mnie jest szczególnie istotne, ponieważ pomocy naukowych Karolowi przybywa, a pokój jakoś nie chce się rozciągnąć:)Dopasowywaliśmy planety do zdjęć w lapbooku:

Układaliśmy planety od najmniejszej do największej:


Opowiadaliśmy o planetach:


My nasz układ słoneczny przechowujemy w plastikowym pudełku który kupiliśmy w sklepie z plastikami:)

Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 4 lat. Z uwagi, że jest to minireplika myślę że ten wiek jest właściwie wyznaczony.

Układ słoneczny - minireplika to produkt wysokiej jakości, który będzie wspaniałą pomocą do nauki o planetach, do kart Montessori, do zabawy...co tu dużo pisać, piękny zestaw który trzeba polecać!

Układ słoneczny można kupić TU
Przy okazji zobaczcie jakie inne fajne produkty sa w sklepie Educarium