Wielka podróż Tomka - Wydawnictwo EGMONT

Jak myślicie? Czy jest książka, która jest bardzo atrakcyjna zarówno dla 2 jak i 6 latka? Dla dwójki dzieci o całkowicie różnych zainteresowaniach i charakterach? Wydaje się niby niemożliwe...ale jednak jest! Tą wyjątkową książką jest "WIELKA PODRÓŻ TOMKA" autorstwa Coriny Fletcher i Dana Crispa Wydawnictwa Egmont.
"Wielka podróż Tomka" nie jest zwykłą książka. To książka i mata do zabawy w jednym. Jest to tekturowa makieta wyspy Sodor w 3D z jednej strony, a z drugiej to rozkładana książka. Książka opisuje i wyjaśnia wszystko co mamy na macie. Poznajemy pociągi, budowle...dzięki czemu zabawa jest jeszcze fajniejsza:) Cała książka wykonana jest bardzo dokładnie i estetycznie. 

Książka zapakowana jest w tekturowe, trwałe pudełko, otwierane jak książka. Na okładce znajduje się koperta, w której przechowujemy nasze pociągi i elementy dodatkowe do maty.Gdy otwieramy książkę ze stroną makiety "wyrastają" nam różne budowle oraz inne elementy 3D. Cześć z nich jest ruchoma. Mamy tu ruchomy wiatrak i szlaban, hak z dźwigu jest na sznurku, możemy wejść na most czy podnieść dach domu. Na macie znajdują się również opisy, dzięki czemu możemy się bawić  i czytać. Do zabawy mamy przygotowane, wykonane z grubego papieru pociągi, wagony, zawiadowcę oraz helikopter. Nie ma problemu ze składaniem maty i wszystko szybko i sprawnie się zamyka - Karol bez problemu sam ją chowa. Wszystko wykonane jest z największą dbałością o detale. Piękne ilustracje, w których zachowana jest wielka dbałość o szczegóły. To wszystko sprawia, że całość stanowi bardzo atrakcyjny i pomysłowy plan wyspy, którą możemy obudzić do życia i to my decydujemy jak potoczy się akcja. 

U nas genialnie sprawdziły się samochodziki i figurki z jajek niespodzianek:) Dzięki temu mata nie może się znudzić, bo co chwilę mamy inne postaci i inne zabawy:)


Czy polecam? Tak! Moich chłopców całkowicie pochłonęła zabawa tą wyjątkową książką. Jestem zachwycona taką formą i przyznam, iż nie sądziłam, że aż tak bardzo zainteresuje chłopców, którzy razem zgodnie i długo potrafią się nią bawić. Jest to  także bardzo dobry pomysł na prezent.