Basia i zwierzaki - Wydawnictwo EGMONT

Bardzo lubimy książki które są inne niż wszystkie, książki które oprócz tego, że je czytamy możemy coś z nimi podziałać...taką właśnie pozycją jest "Basia i zwierzaki" autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak Wydawnictwa Egmont.

 

Książka po otwarciu składa się z dwóch część. Lewa strona okładki jest do czytania, a prawa do tworzenia:) "Basia i zwierzaki" opowiada o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia w rodzinie Basi. Basia to mała dziewczynka która ma dwójkę rodzeństwa - starszego brata Janka i młodszego Franka. Z taką ekipą nie można się nudzić...Jak się okazuje, jest to rodzina bardzo kreatywna, a dodatkowo dzieci bardzo lubią zwierzaki. Pewnie to dlatego Karolowi tak bardzo do gustu przypadło to opowiadanie. Książka pokazuje życie prawdziwe, zastajemy tu bałagan, zmęczoną mamę, niesforne dzieci...kiedy już wydaje się, że nie może być gorzej...Mama uznaje, że nie ważne czy wszystko będzie gotowe na święta, czy dom będzie posprzątany, przecież "przed świętami nie powinno być nerwowo". Najważniejsze jest wspólne spędzenie czasu. Po tej refleksji z wesołą trójką przystępuje do pracy. Wszyscy wycinają zwierzaki które będą w szopce, na choince i jako dekoracja domu. Co na to wszystko powie tata i czy będzie równie kreatywny przeczytacie w książce.

W drugiej części książki my również możemy stworzyć swoje zwierzaki. Dostajemy 16 plansz na których mamy 68 zwierząt, paśnik, drzewa, zagrodę - które wycinamy i składamy. Dostajemy również do ozdobienia 6 arkuszy naklejek. Zwierzęta mają zaznaczone dziurki przez które przeciągamy nitkę i możemy je zawiesić na choince. Do świąt zostało nam jeszcze trochę czasu i Karol miał swój pomysł i postanowił zrobić ZOO. Na kocu powstały z klocków zagrody, drzewka i wycięte zwierzaki znalazły swoje domy. Zabawa była długa, a najfajniejsze, że możemy bawić się kiedy tylko chcemy. Nasze zwierzaki schowaliśmy do koperty i sięgamy po nie kiedy tylko mamy ochotę na fajną zabawę w ZOO.


Na uwagę zasługuje jakość wykonania. Całość jest w twardej okładce, po rozłożeniu możemy z powodzeniem korzystać z której tylko części chcemy. Arkusze do wycinania są sztywne, nie mną się, bardzo fajnie się nimi bawi, bez problemu stoją. Naklejki do ozdoby dobre się trzymają, nie odpadają. Jestem zachwycona tą książką, a widząc radość podczas tworzenia przez Karola wiem, że i on również stał się miłośnikiem tej pozycji. 

Gorąco polecam. Taki zestaw może być niebanalnym pomysłem na prezent. Ten zestaw to wspaniała zabawa dla całej rodziny.