Boże Narodzenie z aniołkami - PROMIC

"Boże Narodzenie z aniołkami" Ivano Argento Wydawnictwa Promic to zbiór pięciu historyjek opowiadających o życiu aniołków w niebie. 

Z każdym kolejnym opowiadaniem dowiadujemy się kim są anioły w niebie, jak spędzają czas, jakie przygotowania czynią przed świętami Bożego Narodzenia. Z wielką prostotą dla dziecięcego ucha ale zarazem z wielką mądrością zostają wyjaśnione najmłodszym tak naprawdę najważniejsze sprawy z życia duchowego. Dlaczego Pan Jezus Jest smutny? Jaki prezent można zrobić Maryi? Dlaczego ludzie na ziemi przed świętami są często smutni? Jaka jest prawdziwa istota świat Narodzenia Pana? Na te oraz na wiele innych pytań znajdziemy w tej książeczce odpowiedzi. Dowiemy się również o tym nieustannie nad nami tu na ziemi czuwają aniołki, a co najważniejsze te kilka historyjek utwierdzi nas w przekonaniu o nieograniczonej miłości Boga. Nie można nie wspomnieć również o bardzo ładnych ilustracjach, które urealnią najmłodszym słyszaną właśnie bajeczkę.Polecam każdemu zwłaszcza temu kto chce, a do końca nie wie w jaki sposób opowiedzieć dzieciom o świętach, aby nauczyły się je przeżywać owocnie. Ale książkę polecam też tym wszystkim dorosłym, którzy może z racji codziennych obowiązków, może z przyzwyczajenia utracili prawdziwy sens Bożego Narodzenia. 

Jeśli poszukujecie wartościowej książki dla dzieci o tematyce świat z pewnością "Boże Narodzenie z aniołkami" taką jest! Może to być również piękny prezent który pozostanie pamiątką na lata.