Poznaję stawonogi - zdjęcia RTG i ilustracje - EDUCARIUM

Odkryciem roku w kwestii pomocy naukowych jest dla nas zestaw Poznaję stawonogi - zdjęcia RTG i ilustracje, który można znaleźć w sklepie Educarium


Karol pod względem zwierząt jest monotematyczny. Jego wiedza jest już w tej dziedzinie dość spora... Jednak nigdy, nigdzie nie natrafiłam na taką świetną pomoc jak "Poznaję stawonogi - zdjęcia RTG i ilustracje". Czym się tak zachwycamy? 


Cały zestaw to 36 kart z różnymi stawonogami. Każda karta ma dwie strony. Strona błyszcząca to rzut na stawonoga z góry, a strona matowa karty to zwierzak sfotografowany od dołu - dzięki czemu mamy pełny obraz danego stawonoga. Jednak to nie wszystko - coś co absolutnie wyróżnia ten zestaw to dodatkowo zdjęcia RTG! Każdy stawonóg posiada swoje zdjęcie RTG, które idealnie pasuje do kolorowych kart i nakładając je na karty mamy już całościowy obraz zwierzaka - z  dołu, góry i z wewnątrz. Wszystko jest tu bardzo dobrze przemyślane. Dobór zwierząt i ich różnorodność sprawia, że poznajemy wszystkich żyjących przedstawicieli stawonogów. Mamy tu owady, wije, pajęczaki, skorupiaki.Jest to produkt wysokiej jakości. Wszystko wykonane jest z najwyższą precyzją. Karty są z grubej kartki. Bardzo podoba mi się rozwiązanie z rozróżnieniem kart na matowe i śliskie, dzięki czemu nie mamy wątpliwości którą stronę stawonoga oglądamy. Oczywiście zdjęcia RTG...to hit! Aby je oglądać i z nich korzystać, nie potrzebujemy specjalnego aparatu do odczytu, mamy załączone białe kartki, które fajnie eksponują te zdjęcia. Patrząc pod światło, również wszystko widać. Całość zamykane jest w plastikowym opakowaniu, dzięki czemu nasze karty są bezpiecznie przechowywane. Do zestawu załączona jest instrukcja i opis zwierząt. Niestety nie jest w języku polskim, ale aktualnie ją tłumaczymy, aby już całkiem w pełni móc korzystać z zestawu.

Mina sześciolatka mającego taki zestaw jest bezcenna! Nigdy nie miał w ręku tylu i tak różnych zdjęć rtg (bo zdjęcie rtg swojego kolana już widział), w dodatku zdjęć zwierząt, a jeszcze fakt, że może nakładać zdjęcia na stawonogi i wszystko idealnie pasuje było pełnią szczęścia. 

Czy polecam? Oczywiście! Zestaw jest genialny! Będzie to doskonały prezent dla małego miłośnika zwierząt, dzięki któremu jeszcze bardziej rozwinie swoje zainteresowania i zgłębi wiedzę. Dla nas jest to prawdziwy hit. 

Już niebawem pokażemy jak się z nim bawimy - bo to nie musi być tylko nauka. Co powiecie na zabawę w "przychodzi stawonóg do lekarza?". Niemożliwe? A to zapraszamy niebawem do naszej "przychodni"...