Poznajemy zawody 2- ALEXANDER

Kolejną planszówką która skradła nasze serca jest "Poznajemy zawody 2" firmy Alexander. Karol grę zna, kiedyś miał okazję w nią grać i bardzo mu się podobała...pomimo, że minęło trochę czasu od tego momentu dziś również gra cieszy się sympatią.Zawartość pudełka to:
  • jednostronna plansza,
  • 4 pionki,
  • 1 kostka do gry,
  • 4 rodzaje puzzli po 7 elementów każdy,
  • 28 sztuk kart "LOS",
  • instrukcja.


Grę przeznaczona jest dla 2-4 graczy. Każdy gracz na początku gry wybiera zawód który chce reprezentować. Możemy wcielić się w postać: strażaka, krawca, malarza lub mechanika. Kolor pionka odpowiada kolorowi zawodu oraz kartom LOSu. Karty LOSu układamy na planszy na właściwym kolorze. Ustawiamy pionki na narożnym polu planszy na kolorze zawodu którym jesteśmy. Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy. Celem gry jest dotarcie swoim pionkiem do kwadratowego pola wewnątrz planszy na wizerunek swojego zawodu. Ale, ale to nie wszystko. W trakcie gry gdy staniemy na polu koloru swojego pionka, ale bez postaci z zawodu bierzemy jeden puzzel ze swojej układanki. Jeśli staniemy na polu ze swoim zawodem bierzemy jeden puzzel i jedną kartę LOSu. Naszym zadaniem jest wykonanie polecenia z karty. Następnie kartę dajemy pod spód stosu swoich kart. Aby móc wkroczyć do środka planszy, musimy mieć ułożoną całą układankę z naszych puzzli...wydaje się proste? Niby tak, ale podczas gry puzzle tracimy, oddajemy (ja mam tu szczególny dar...), losujemy nowe...Jeśli nie mamy ułożonej całej układanki, okrążamy pole jeszcze raz. Puzzle które układamy dotyczą zawodów w jakie się wcielamy. Na środku jest postać wykonująca dany zawód a wokoło są atrybuty tego zawodu. Dzięki czemu dziecko poprzez zabawę poznaje czym się dana osoba zajmuje, czym w pracy się posługuje. 


Gra przeznaczona jest dla dzieci  w wieku 4+. Myślę, że 3 latek spokojnie da sobie radę w grze. Dodam, że Karol ma 6 lat i również bardzo chętnie gra w tę grę:) Podobnie jak Karolowy tata, który nie wiedzieć czemu akurat w tę grę ze mną zawsze wygrywa. 

Plansza jest tekturowa, nie składa się podczas grania, nie zagina. Puzzle również wykonane są z najwyższą starannością, są z grubej tektury. Losy są z twardych kartek. Trzymając w ręku grę "Poznajemy zawody 2" mamy produkt dobrej jakości w fajnej cenie. 

Za co lubię Alexandra? Za to, że są to produkty polskie, za to, że cena jest ok, za to, że gry są różnorodne i każdy znajdzie coś dla siebie, za to, ze cieszą się sympatią Karola i sam chętnie po nie sięga. 

Czy polecam? Tak. 


Post bierze udział w projekcie Grajmy!