Pytania i odpowiedzi NAUKA - Wydawnictwo Olesiejuk

Od jakiegoś czasu zachwycamy się serią Pytania i odpowiedzi Wydawnictwa Olesiejuk, bo jest czym:) Kolejną książką z tej serii która mnie osobiście najbardziej zainteresowała jest "Pytania i odpowiedzi NAUKA". Dostajemy tu sporą wiedzę z zakresu różnych eksperymentów i nauki ogólnie. Ten rozdział zainspirował nas do naszych "Piątków z eksperymentami", ale o tym kiedy indziej;) Mamy też rozdział poświęcony naszemu ciału i planecie ziemi. Na końcu znajduje się indeks ze spisem wszystkich pojęć, haseł - dzięki któremu łatwo możemy odnaleźć to co nas interesuje w danym momencie. 

Dowiemy się m.in jak zrobić magnes, jakie fale są niewidzialne, ile kości ma człowiek, co znajduje się wewnątrz ucha czy czemu ziemia się kręci.Wiedzieliście, ze niektóre zwierzęta w swojej podroży dookoła świata wykorzystują ziemskie pole magnetyczne w celu odnalezienia kierunku wędrówki. Albo, że włosy rosną 2 mm na tydzień, ale jeśli się go w ogóle nie ścina, pojedynczy włos dorasta do długości około metra i wypada zastępowany przez nowy! Między innymi te wiadomości znajdują się w książce. Dobór tematów i wiedzy jest tu doskonale przemyślany. Mamy niebanalne pytania i zagadnienia oraz sporą dawkę ciekawych informacji. 

Dostajemy tu pytania oraz proste wyjaśnienie. Dodatkowo co u nas doskonale się sprawdza, mamy zadania do wykonania, np. należy dotknąć szyi tuż pod brodą aby sprawdzić tętno krwi płynącej, mamy sprawdzić w internecie kto wynalazł WWW, mamy zapamiętać różne informacje. Przy każdym temacie są też ciekawostki, które dodatkowo urozmaicają zgłębianie wiedzy. Pracę z taką książką Karol nie traktuje jako naukę, dla niego to dobra zabawa podczas której dostaje spora dawkę wiedzy! Po każdym dziale mamy quiz, który sprawdza naszą zdobytą wiedzę. Obrazkowa forma quizu u nas sprawdziła się doskonale! 

Oprócz ciekawych informacji na uwagę zasługują zdjęcia, schematy i obrazki które dodatkowo wpływają na atrakcyjność tej pozycji. 

Książka jest formatu A4 w miękkiej połyskującej okładce. 

Czy polecam? Tak. Razem z poprzednimi pozycjami może stanowić piękny komplet który z pewnością zainspiruje młodego naukowca do dalszego zgłębiania wiedzy. Jednak kupiona osobno, również będzie wspaniałą pozycją do poznawania tajników wiedzy. 


Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.