Pytania i odpowiedzi OCEANY - Wydawnictwo Olesiejuk

Obok naszych ukochanych kolorowanek Wydawnictwo Olesiejuk ma również genialną serię "Pytania i odpowiedzi". Jedną z tych książek jest "Pytania i odpowiedzi OCEANY"


Dostajemy tu dużą dawkę wiedzy na temat oceanów, wybrzeży i raf koralowych. Na samym końcu znajduje się indeks, dzięki czemu łatwo możemy odnaleźć w książce informacje, które nas najbardziej interesują. Znajdują się tu również zadania, np. mamy narysować własny podwodny obrazek na którym należy umieścić żarłacza białego lub mamy dowiedzieć się jaki jest jedyny powód dla którego żółwie morskie wychodzą na brzeg. Taka nauka przez działanie jest bardzo skuteczna, skłania do refleksji, a wiedza tak zdobyta pozostaje na dłużej. Dodatkowo po każdym rozdziale mamy quiz który sprawdza zdobytą wiedzę, ale także daje informacje co jeszcze należy poprawić:) Quizy ostatnimi czasy są u nas na porządku dziennym i Karol bardzo polubił taką formę nauki.

Z książki dowiemy się m.in który rekin jest najstraszniejszy, która jaszczurka lubi pływać, jaką rybę najtrudniej zjeść czy co to jest papugoryba? A czy wiedzieliście, że Wielką Rafę Koralową można zobaczyć nawet z kosmosu, albo, że na niektórych plażach co dziesiąte ziarenko piasku jest plastikowe. Powstało ono ze śmieci pozostawionych na plaży lub tych wyrzuconych z łodzi. Z  tej książki dowiecie się tego wszystkiego, a nauka z nią stanie się ciekawą przygodą i inspiracją do prac plastycznych, zabaw czy dalszej nauki. Niesamowite zdjęcia, ciekawe obrazki sprawiają, że pozycja ta jest niezwykle atrakcyjna dla dziecka...ale również rodzic, może sporo się dowiedzieć:) Książka stanowi ciekawe połączenie z Atlasem świata dla dzieci. Podczas pracy z książką, często posiłkujemy się także atlasem. Czasami, mamy w prost polecenie aby sprawdzić coś w atlasie. 

Jest to niezbędna pozycja dla małego naukowca. Informacje zostały zawarte w przystępny sposób, fotografie i obrazki dodatkowo uatrakcyjniają zgłębianie wiedzy. Czy polecam? TAK! Niebawem przeczytacie u nas o innych pozycjach z tej serii. 


Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.