Pytania i odpowiedzi ZWIERZĘTA - Wydawnictwo Olesiejuk

Kolejną zdaniem Karola najlepszą pozycją z serii "Pytania i Odpowiedzi" Wydawnictwa Olesiejuk jest "Pytania i odpowiedzi ZWIERZĘTA"


Mamy tu pytania z tematyki wielkich kotów, zwierzęcych dzieci oraz małp i człekokształtnych. Na samym końcu mamy indeks, który ułatwia poruszanie się po książce kiedy chcemy coś konkretnego sprawdzić. 

W książce oprócz sporej dawki wiedzy, pytań, ciekawostek dostajemy również zadania do wykonania. Np. mamy na mapie wskazać miejsce występowania tygrysów czy zrobić prosty eksperyment - gasimy światło i sprawdzamy po chwili gdy oczy przywykną jak widzimy w ciemności. Karol wszystkie polecenia wykonywał z wielką powagą, co mnie momentami śmieszyło:)


Czy wiecie który z kotów jest największy? Otóż tygrys syberyjski, a najcięższy znaleziony okaz ważył 465 kg...taki oto kotek;) Z książki dowiecie się co to jest karakal, kto to jest bonobo, dlaczego lwy są leniwe czy który ptak buduje najbezpieczniejsze gniazdo? Wiedzieliście, że niektóre małe rekiny jedzą swoich braci i siostry...wszystko za sprawą tego że jaja tawrosza piaskowego wykluwają się jeszcze w ciele matki. Te rekinki które wyklują się pierwsze, jedzą pozostałe jaja. Dowiemy się co nieco m.in o pszczołach, pająkach, ośmiornicach, motylach, nosorożcu, niedźwiedziach polarnych. Jak widać rozpiętość tematyczna jest ogromna i na pewno każdy znajdzie coś co go tu zainteresuje. 

Książka jest formatu A4, z miękka śliską okładką. Cała seria jest tego samego rozmiaru podobnie jak Atlas świata dla dzieci przez co stanowi to piękny i spójny zestaw dla młodego naukowca.

Forma pytań, odpowiedzi, ciekawostek i zadań do wykonania sprawia, że książka jest bardzo atrakcyjna dla dziecka. Dodatkowym atutem są piękne zdjęcia oraz obrazki. Całość stanowi świetną pozycję z którą bawimy się, tworzymy i uczymy...a z pewnością nie nudzimy!

Czy polecam? Tak. Jest to dobra pozycja dla miłośnika zwierząt. Dla małego pasjonata nauki, dla młodego naukowca który poszukuje odpowiedzi na pytania dziwne, nieszablonowe...który lubi wiedzieć i który dąży do wiedzy:)

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.