"W 80 dni dookoła świata" - Wydawnictwo Olesiejuk

Kolejną piękną książką Wydawnictwa Olesiejuk jest "W 80 dni dookoła świata". W 80 dni dokoła świata”, to książka inspirowana dziełem Juliusza Verne`a. Opowiada ona historię Fileasa Fogga, londyńskiego, zamożnego dżentelmena z krwi i kości. Pan Fogg wiedzie bardzo uporządkowane życie. Wszystkie czynności w ciągu dnia rozpisane są co do godziny. 


Pewnego dnia dochodzi do napadu na bank. W klubie dżentelmeńskim dochodzi do wymiany zdań, która przyczyniła się do zakładu pomiędzy panem Foggiem a innym członkiem klubu. Zakład dotyczy objechania świata w 80 dni. Bez większego zastanowienia, Fileas podejmuje wyzwanie i rusza w drogę ze swoim służącym. I tak właśnie zaczyna się wspaniała przygoda, dwójki mężczyzn, podczas której będą podróżować statkiem, pociągiem, saniami, czy na słoniu. W drogę za panem Foggiem wyrusza także angielski policjant, który uważa że Fogg jest poszukiwanym przestępcą, który okradł bank.
„W 80 dni dokoła świata”, to wspaniała przygodowa książka, która spodoba się nie tylko tym najmłodszym, ale również tym starszym. To opowieść nie tylko o podróży, ale przede wszystkim o przyjaźni, honorze, konieczności dotrzymywania danego słowa, o tym że trzeba być zawsze przyzwoitym. Książkę „W 80 dni dokoła świata” czyta się z zapartym tchem.  
Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie. Dodatkową atrakcją są bardzo ciekawe ilustracje Francesca Rossi, które „przeniosą” czytelnika w podróż z panem Foggiem.

Czy panu Fileasowi uda się objechać świat w 80 dni, czy wygra zakład a może poza zakładem uda mu się wygrać coś ważniejszego – jak miłość? Tego wszystkiego dowiemy się z lektury książki „W 80 dni dokoła świata”, do której bardzo wszystkich zachęcam.

Czy polecam? Tak. To ponadczasowa książka, która może być pięknym prezentem na lata.

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.