ZWIERZAKI CUDAKI - Jeż

Bardzo, ale to bardzo spodobał się nam projekt Zwierzaki cudaki. który zorganizowała Agnieszka z bloga Pomieszane z poplątanym . Kolejnym zwierzakiem na listopad jest jeż. Nasz powstał bardzo spontanicznie:) Jakiś czas temu po jednym z eksperymentów zostało nam sporo rozpuszczonych barwników do jajek. Szkoda było wylać, to farbowaliśmy płatki kosmetyczne - zabawy było sporo, przy okazji fajne ćwiczenie na sprawność ręki, bo barwniki na płatki kosmetyczne chłopcy nakładali kroplomierzem. Był plan na wykorzystanie płatków, ale koniec końców nie został zrealizowany i tak płatki leżały sobie...do dziś:) 


Jeża wykonaliśmy z kartki z bloku przyciętej na wzór jeża, ruchomego oczka, noska, drucika kreatywnego, kawałka filcu i przede wszystkim z farbowanych płatków kosmetycznych.
Płatki składaliśmy tak:


a następnie naklejaliśmy na szablon jeża:) Potem doszło oczko, nosek i usta...no i uznaliśmy że trochę do ryby podobny ten nasz jeż:) Dlatego doszły nogi z drucika i żeby już nie było wątpliwości daliśmy atrybut jeża - (jakże mylny bo wiemy, że jeże tego nie jedzą)- czyli jabłko;)Na ten miesiąc została jeszcze wiewiórka i mysz:)